جمعیت الوفاق: آل خلیفه با تروریست‌ها علیه مردم بحرین ائتلاف کرده است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:289458
پ

جمعیت الوفاق: آل خلیفه با تروریست‌ها علیه مردم بحرین ائتلاف کرده است

جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به ائتلاف رژیم آل خلیفه با تروریست‌های خطرناک برای اقدام علیه مردم این کشور تاکید کرد که تنها راه برون رفت از شرایط کنونی در بحرین بستن یک قرارداد اجتماعی توافقی است.

به گزارش افق آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی اللؤلؤه، جمعیت وفاق ملی اسلامی بحرین در واکنش به پخش برنامه ای از شبکه تلویزیونی الجزیره با عنوان ما خفی اعظم و افشاگری این برنامه درخصوص شیوه های سرکوبگری رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین اعلام کرد: اطلاعات ارایه شده در این فیلم درباره تروریسم و تخریب صلح و امنیت داخلی و نیز افشاگری درباره اطلاعات جعلی رژیم بحرین برای فراخوانی نیروهای خارجی به بحرین و حمله به تجمع مسالمت آمیز معترضان در میدان اللؤلؤه این کشور و نیز افشای اطلاعات هماهنگی رژیم بحرین با قدرت های تروریستی جهانی، همگی از مواردی است که رژیم بحرین تا این لحظه نتوانسته آنها را رد و تکذیب کند. این وضعیت ایجاب می کند که با شهادت های خطرناک و حساس مطرح شده در این برنامه با جدیت و توجه بسیار زیادی برخورد شود.

این جمعیت افزود: این شهادت ها، پرونده های زیادی را گشوده است که بارزترین آن مربوط به طایفه گری، قرارداد اجتماعی، صلح و امنیت داخلی، دکترین امنیتی و حاکمیت قانون است. اینها پرونده هایی است که دغدغه مردم و کشور است و باید راهکارهای فوری برای آن ایجاد شود، قبل از آنکه فرصت از دست برود.

این جمعیت از ناظران داخلی و خارجی خواسته است تا با جدیت و به طور مسئولانه با اطلاعات و شهادت های مطرح شده در این فیلم که خیانت به میهن به شمار می رود و بیانگر هماهنگی با قدرت های تروریستی بسیار خطرناک است، برخورد کنند.

جمعیت وفاق بحرین درباره راهکار حل اوضاع بحرین تاکید کرده است: راه حل در استحکام بخشیدن به جامعه داخلی بحران زده و یک قرارداد اجتماعی توافقی – بعد از فروپاشی قرارداد اجتماعی (پیشین) و نبود دولتی فراگیر- و نیز ایجاد یک دولت برخاسته از رای مردم و توقف همه طرح های طایفه ای و امنیتیِ دیوانه وار و حرکت در مسیر شراکت سیاسی واقعی است.

این جمعیت همچنین بر لزوم تحقیقات جدی، منصفانه و مستقل درباره اطلاعات و شهادت های مطرح شده در فیلم شبکه الجزیره تاکید کرد.

این جمعیت تصریح کرد: ما به اختلافات بین برادران عرب خود در حوزه خلیج فارس کاری نداریم اما این اطلاعات و نقشه ها و برنامه ها در وهله اول علیه میهن و امنیت و سلامت آن و همزیستی مردم است و مخالفان و نهادها و فعالیت ها و تحرکات مسالمت آمیز ملی را هدف قرار داده است.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید