کد خبر:289329
پ

پیشکسوت استقلال : تازه‌وارد‌ها جنبه‌شان را در حد نام استقلال بالا ببرند!

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است.

عباس سرخاب وقتی شنید حدود ۱۸ بازیکن از جمع استقلال جدا شده‌اند و دیگر با این تیم همکاری نمی‌کنند تعجب کرد. او این روش کاری را تازه می‌داند و معتقد است خیلی در دنیای فوتبال متداول نیست.

* از استقلال خبر دارید؟

عباس سرخاب:به هر حال این تیم بخشی از زندگی و سرگذشت ماست و نمی‌توانیم از آن غافل باشیم. خبر دارم در اردوی ترکیه تمرینات بدنسازی داشتند و ادامه اش را هم در تهران دنبال خواهند کرد.

* درباره بازیکنان تازه‌وارد شناختی دارید؟

عباس سرخاب:همین که دو تن از بچه‌هایی که به استقلال آمدند به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند نشان می‌دهد انتخاب‌ها با فکر انجام شده است. قطعاً بازیکنانی که به استقلال می‌آیند باید در کنار توان فنی از جنبه بالایی هم برخوردار باشند. جایی که تا دیروز کسی آن‌ها به درستی نمی‌شناخت به یکباره با جایی عوض می‌شود که شما در کوچه و خیابان شناخته شده می‌شوید. این تغییر در حرف آسان است ولی در عمل به جنبه و توان روحی بالایی نیاز دارد که بازیکن بتواند با آن کنار بیاید.

* می‌دانید چند بازیکن از این تیم جدا شده‌اند؟

عباس سرخاب:تعدادشان خیلی زیاد است. البته در این بین نفراتی بودند که بود و نبودشان برای استقلال تفاوت چندانی نداشت ولی در نقطه مقابل بازیکنانی هم بودند که تأثیرگذار ظاهر شده و از مهره‌های خوب به شمار می‌رفتند. مانند پاتوسی.

* فکر می‌کردید از این تیم جدا شود؟

عباس سرخاب:حقیقتاً نه! هر باشگاهی برای تمدید قرارداد بهترین بازیکنش هر آنچه در توان دارد را به کار می‌بندد. پاتوسی در نیم‌فصل دوم نه تنها در استقلال بلکه در کل لیگ برتر بهترین عملکرد را داشت و حیف بود چنین بازیکنی در پست هافبک بازیساز و نفوذی که مدتی بود استقلال با خلأ وجودی چنین فوتبالیستی در این پست دست و پنجه نرم می‌کرد از دست برود. امیدوارم فرد خوبی جانشینش شده باشد.

* این همه تغییر در کار‌های تاکتیکی تیم برای فصل بعد خلل ایجاد نمی‌کند؟

عباس سرخاب:قطعاً تیمی با این همه تغییر نیاز دارد بازی‌های دوستانه زیادی برگزار کند. اول برای شناسایی توان فوتبالی بازیکنان و دوم برای ایجاد هماهنگی میان جدید‌ها با قبلی‌ها. ما با استراماچونی و سبک بازی اش آشنایی نداریم. نمی‌دانیم چه چیزی در چنته دارد. به هر حال باید صبر کرد و نتیجه کارش را در هفته‌های اول تا چهارم دید. بعد می‌توان درباره اش حرف زد. شاید هم با شروع لیگ استراماچونی همه را غافلگیر کند!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید