«مجتهد» از تعطیلی شبانه فرودگاه «أبها» در جنوب عربستان خبر داد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:288773
پ

«مجتهد» از تعطیلی شبانه فرودگاه «أبها» در جنوب عربستان خبر داد

طبق افشاگری‌های جدید، مقام‌های سعودی در پی ناکارآمدی پدافند دفاعی عربستان سعودی در برابر حملات مکرر انصارالله یمن، حکومت سعودی دستور تعطیلی شبانه فرودگاه منطقه‌ای أبها را صادر کرده است.

«مجتهد» از تعطیلی شبانه فرودگاه «أبها» در جنوب عربستان خبر داد

به گزارش افق آنلاین به نقل از النشره، «مجتهد» افشاگر معروف سعودی، شامگاه جمعه در صفحه شخصی خود در توئیتر روایت جدیدی از ترس حکومت سعودی از توانمندی موشکی و پهپادی انصارالله یمن منتشر کرده است.

مجتهد نوشت: دولت سعودی بعد از آنکه پدافند دفاعی عربستان سعودی نتوانسته است در برابر حملات مکرر انصارالله یمن به فرودگاه أبها، از این فرودگاه محافظت کند بخشنامه‌‌ای سری صادر کرده مبنی بر اینکه فرودگاه أبها از ساعت ۶ شب (به وقت محلی) تا ۶ صبح بسته شود.

مجتهد افزود: به نظر می‌رسد بخشنامه‌های مشابهی برای سایر فرودگاه‌ها نیز صادر شده است و این نشان می‌دهد که «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی به جای اینکه با این حملات مقابله کند، پرچم سفید را به نشانه تسلیم بالا برده است.

طی ماه گذشته، فرودگاه‌های سه منطقه جنوبی عربستان (نجران، جازان و أبها) بارها با وجود سامانه‌های پدافندی آمریکایی، هدف حملات موفق موشکی و پهپادی یمن قرار گرفته است. این فرودگاه‌ها جزو بانک اهداف ارتش یمن برای پاسخ به تجاوزات نظامی ائتلاف متجاوز تحت رهبری سعودی به مناطق مختلف یمن است.

مجتهد در ادامه این افشاگری‌ها نوشت: ولیعهد سعودی میانجیگران قبایل یمنی را به خدمت می‌گیرد تا انصارالله را به تفاهمی متقاعد کنند که اساس آن، تحویل کامل شمال یمن به آنها در مقابل عدم مداخله در جنوب یمن است و همچنین انصارالله بایستی پروژه خط لوله نفتی، که از طریق منطقه «المهره» می‌گذرد را نادیده بگیرد. ولی انصارالله این پیشنهادات را رد می‌‌کند و عذرخواهی سعودی- اماراتی و پرداخت ده‌ها میلیارد دلار غرامت را خواستار است.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید