عضو هیئت رئیسه مجلس: فعلاً تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح کشور نیست | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:288759
پ

عضو هیئت رئیسه مجلس: فعلاً تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح کشور نیست

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه فعلاً تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح کشور نیست، گفت: مجلس بر اساس نظرات کارشناسی خودش دو بار با تشکیل این وزارتخانه مخالفت کرد. ما نمی‌توانیم بگوییم که مجلس دو بار اشتباه کرده است.

اتونشر/تشکیل «وزارت بازرگانی» به صلاح کشور نیستافق آنلاین ، اسدالله عباسی با اشاره به موضوع تشکیل وزارت بازرگانی گفت: این مسئله در گذشته هم وجود داشت. تشکیل یک وزارتخانه و یا تفکیک برخی وظایف مباحثی است که پیش‌تر تجارب آن کسب شده است.
وی افزود: اینکه گفته شود با تشکیل وزارت بازرگانی مشکل کشور حل می‌شود منطقی نیست چرا که در حال حاضر مشکل اصلی در دولت موازی کاری است و فرمانده اقتصادی برای برخی امور تعیین نمی‌شود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: در حال حاضر اگر در تجارت مشکل داریم باید گفت فرمانده اقتصادی ما در امر تجارت، وزیر صنعت، معدن و تجارت است لذا ایشان می‌تواند معاونت تجارت این وزارتخانه را قوی‌تر کند یا ببیند اشکال کار در کجاست نه اینکه یک وزارتخانه تشکیل شود.
عباسی بیان داشت: یک وزارتخانه قطعا نمی‌تواند یک روزه، یک ماهه و یا یک ساعته به هدف خود دست پیدا کند، این مسئله چندین سال طول خواهد کشید بنابر این هیچ وقت در زمانی که تجارت و اقتصاد شرایط ملتهبی را طی می‌کند چنین تصمیمی گرفته نمی‌شود . این مسئله درست مثل زمانی است که بیماری را که به بیمارستان می‌برند بلافاصله به اتاق جراحی ببرند.
وی تاکید کرد: دولت با پیشنهاد این موضوع به فکر جراحی پیش از موعد است. در حال حاضر شرایط برای تشکیل چنین وزارتخانه‌ای مناسب نیست. با این حال مجلس بر اساس نظرات کارشناسی خودش دو بار با تشکیل این وزارتخانه مخالفت کرد. ما نمی‌توانیم بگوییم که مجلس دو بار اشتباه کرده است و آقای رئیس جمهور هم نمی‌تواند خطاب به مجلس چنین تصوری داشته باشد.
عباسی افزود: فعلا تشکیل وزارت بازرگانی به صلاح کشور نیست.
میزان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید