اردوغان: روند تحویل اس ۴۰۰ ماه آینده آغاز می‌شود | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:287033
پ

اردوغان: روند تحویل اس ۴۰۰ ماه آینده آغاز می‌شود

رئیس جمهور ترکیه گفت: روند تحویل سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ ماه آینده آغاز خواهد شد. موضوع خرید اس-۴۰۰ به طور مستقیم با حق حاکمیت ما مرتبط است و در این خصوص گامی به عقب بر نخواهیم داشت.

اردوغان: روند تحویل اس 400 ماه آینده آغاز می‌شود

به گزارش افق آنلاین به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز سه شنبه طی سخنانی در پارلمان ترکیه در خصوص آخرین وضعیت سامانه موشکی اس ۴۰۰ گفت: روند تحویل سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ ماه آینده آغاز خواهد شد. موضوع خرید اس-۴۰۰ به طور مستقیم با حق حاکمیت ما مرتبط است و در این خصوص گامی به عقب بر نخواهیم داشت.

وی همچنین تصریح کرد: دغدغه اصلی ما، تجلی پایدار، امن و بدون شائبه اراده ملی است. آخرین انتخابات ما، فارغ از طرف پیروز، از منظر رفع تردیدهای موجود و تجلی اراده ملی اهمیت دارد.

اردوغان همچنین در ادامه اضافه کرد: تصمیم مردم استانبول برای ما قابل احترام است و به شهردار جدید استانبول بار دیگر تبریک می‌گویم. در رویکرد سیاسی ما، قهر با مردم جایگاهی ندارد و برای تصمیم آنها احترام قائل هستیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به ماجرای دریای مدیترانه نیز گفت: به کسی اجازه نمی‌دهیم حقوق ترکیه و ترک‌های قبرس را پایمال کند. در این خصوص، ترکیه، انگلیس و یونان ضامن هستند و سخن می‌گویند اما فرانسه اجازه هیچگونه اظهار نظری ندارد.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

78 + = 80

کلید مقابل را فعال کنید