همه وزیران بعد از انقلاب زیر یک سقف /عارف:آماده همکاری با دولت هستیم/زنگنه: شرایط سخت‌تر از دوران جنگ است +تصاویر | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:286302
پ

همه وزیران بعد از انقلاب زیر یک سقف /عارف:آماده همکاری با دولت هستیم/زنگنه: شرایط سخت‌تر از دوران جنگ است +تصاویر

امروز در سازمان مدیریت صنعتی مجمع عمومی سالیانه تشکل مردم نهاد “مجمع وزیران ادوار” برگزار شد.

همه وزیران بعد از انقلاب زیر یک سقف /عارف:آماده همکاری با دولت هستیم/زنگنه: شرایط سخت‌تر از دوران جنگ است +تصاویر

امروز در سازمان مدیریت صنعتی مجمع عمومی سالیانه تشکل مردم نهاد “مجمع وزیران ادوار” برگزار شد.

به گزارش افق آنلاین ، امروز عصر مجمع عمومی سالیانه تشکل مردم نهاد “مجمع وزیران ادوار” با حضور تعدادی از وزرای دولت‌های پیشین و کنونی در سازمان مدیریت صنعتی تشکیل شد.

هاشمی‌طبا -رئیس کمیسیون تولید مجمع وزیران ادوار- در مورد جلسات این کمیسیون اظهار کرد: وقتی از رونق تولید در شرایط فعلی صحبت می‌کنیم باید با صاحب نظران درباره راه‌های رونق تولید در زمینه‌های تجارت خارجی و فناوران داخلی همفکری بگیریم و به حرف زدن و شعار دادن بسنده نکنیم.

محمدرضا میر تاج‌الدینی -رئیس کمیسیون حقوقی مجمع وزیران ادوار- نیز گفت: این کمیسیون ۵ جلسه تشکیل جلسه داد و یک جلسه فوق‌العاده هم داشتیم.

عارف: شرایط کشور شرایط خاصی است

محمدرضا عارف عصر امروز در جلسه مجمع عمومی تشکل مردم نهاد وزیران ادوار که شامل وزرای دولت‌های بعد انقلاب می‌شود، اظهار کرد: این مجمع شاید بالاترین ظرفیت را برای حل مشکلات کشور در اختیار دارد. اهداف ما شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی برای حل مشکلات و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است.

بنا به روایت ایسنا وی با بیان اینکه برای اجرایی کردن این سه هدف ۱۰ مأموریت دیده شده است خاطرنشان کرد: در طول این مدت هیأت مدیره مجمع ۱۱ جلسه رسمی داشته است و گزارشی از این فعالیت‌ها را به رهبری و رئیس جمهور داده‌ایم و اعلام کرده‌ایم آماده همکاری با دولت هستیم. ما همچنین درباره چگونگی انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعدی بحث‌های جدی داشته‌ایم و مصوب کرده‌ایم که آکادمی وزرا برای این هدف تشکیل شود. ما همچنین جلسه مشترکی با مرکز الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت برگزار کرده‌ایم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای استفاده از ظرفیت‌های این تشکل باید اعضا مشارکت فعال‌تری داشته باشند و کمیسیون‌های تخصصی هم فعال‌تر شوند. کشور در شرایط خاصی قرار دارد و ما با تحریم‌های ظالمانه مواجه‌ایم و بنابراین برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. همچنین برای حل مسائلی از قبیل محیط زیست، بیکاری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی، فساد، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید بیشتر کار کنیم. همچنین برای افزایش سرمایه اجتماعی نیز باید جدی‌تر عمل کنیم.

عارف در پایان با اشاره به اینکه ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم گفت: انتظار ما از قوای سه گانه به ویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که این نهاد غیردولتی و راهبردی را مشاور خود قرار دهند و با این نهاد همکاری نزدیکی داشته باشند.

زنگنه: شرایط سخت تر از دوران جنگ است

بیژن زنگنه وزیر نفت نیز در مجمع وزیران ادوار ضمن ابراز خوشحالی از دیدن همکاران قدیمی خود گفت:  تنها شهید تندگویان فردی بود که از درون وزارت نفت انتخاب شد و دوران وزارت او دوران کوتاهی بود.

بنا به روایت ایلنا وی افزود: تندگویان یک فرد انقلابی زندان رفته زجر کشیده بود که در خانواده متدین به دنیا آمد و بزرگ شد. هنوز هم مشخص نشده که دلیل مرگ ایشان که برای بازدید منطقه نفتی و پالایشگاه آبادان به همراه چند نفر از همکاران رفته بودند و توسط عراقی‌ها اسیر و شهید شدند، چیست.

وی افزود: شهید تندگویان و پدرش همیشه برای من الگو بودند.

زنگنه تاکید کرد: امروز شرایط ما سخت‌تر از دوران جنگ است و آن زمان می‌توانستیم نفت بفروشیم و پول آن را هم دریافت می‌کردیم اما در حال حاضر شرایط پیچیده‌ای است.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: بسیار شرایط سخت و پیچیده‌ای است و در شرایط کاملا جنگی قرار داریم که به امید خدا آن را پشت سر خواهیم گذاشت.

زنگنه با اشاره به اینکه آمریکا با تمام تلاش و توان خود به ما فشار می‌آورد، گفت: اگر شرایط داخل درست باشد از این شرایط عبور می‌کنیم.

خبرانلاین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

42 − 41 =

کلید مقابل را فعال کنید