کد خبر:28252
پ

ثبت سفارش کالاهای وارداتی فقط با مجوز استاندارد

از امروز کالاهایی که ثبت سفارش انجام می دهند مشمول استانداردهای اجباری شدند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت : همه ثبت سفارشات کالاهای وارداتی از امروز فقط با مجوز استاندارد انجام می شود.

برزگری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود :‌ از امروز کالاهایی که ثبت سفارش انجام می دهند مشمول استانداردهای اجباری شدند و سازمان توسعه تجارت حق ندارد قبل از اخذ تاییدیه سازمان ملی استاندارد ثبت سفارش کند .

وی گفت : چند استاندارد ملی برای کالاهای وارداتی داریم وبرای برخی اقلام که استاندارد ملی نداشتیم استانداردهای بین المللی معتبر را شناسایی کردیم و این ها هم در واردات ملاک عمل خواهد بود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه تیر امسال ۱۵۳۰ قلم کالای وارداتی  به ۶۰۰ قلم کالای قبلی اضافه کردیم ، افزود : بر اساس برآوردی که انجام شد ، ازمجموع تعرفه های گمرکی ،  ۵۰۲۸ تعرفه گمرکی مشمول کالاهای صنعتی بود و مابقی این اقلام را از امروز با هماهنگی سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران به عنوان استاندارد اجباری اعلام کردیم .

برزگری همچنین گفت : تمام وسایل برقی و غیربرقی و تمام کالاهای صنعتی تولید کشور را نیز بر اساس قانونی که سال گذشته تصویب شد تحت پوشش استاندارد قرار دادیم و کالاهای برقی جزء اقلامی بودند که از سالها قبل جزء ۶۳۰ قلم نوع اجباری بودند .

وی افزود : تمام واحدهای تولیدی جاروبرقی را زیرپوشش داریم و مسئله خاصی درباره این وسیله نداریم و اگر تمام واردات از مبادی رسمی وارد شود آزمایشهای لازم روی آنها انجام شده است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5

کلید مقابل را فعال کنید