‘ علی نیکزاد ‘ عصر روز شنبه در جلسه شورای مسکن و راه و ترابری آذربایجان شرقی، اظهار کرد: ۲۵۰ هزار میلیارد ریال از این میزان به مردم پرداخت شده و باقی مانده آن نیز در حال پرداخت به متقاضیان می باشد که بیشتر آنها تسهیلات قرض الحسنه است.

وی افزود: تا سال ۱۳۸۹ حدود ۱۸٫۵ میلیون واحد مسکونی در کشور وجود داشت که دولت دهم از این سال تا کنون ساخت دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی را آغاز کرده است.

وزیر راه وشهرسازی گفت: از این تعداد ۱۴۰ هزار واحد مسکونی در آذربایجان شرقی در حال ساخت است که حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها تخصیص یافته است.

نیکزاد اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه در دست ساخت دارد که سعی می شود تمام آنها در طول فعالیت دولت دهم به بهره برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی ابراز کرد: حمل و نقل محور توسعه و مسکن موتور محرکه آن است و این وزارتخانه با به دوش داشتن این دو وظیفه سنگین باید شبانه روز تلاش کند تا بتواند زمینه توسعه را در کشور ایجاد کند.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت های انجام شده در زمینه مسکن و راه استان خواستار تسریع در اجرای این پروژه ها شد.

احمد علیرضابیگی گفت: با توجه به اینکه بخش عمده مسکن مهر تبریز و آذربایجان شرقی در شهر جدید متمرکز شده لازم است برای رونق گرفتن این پروژه بزرگراه تبریز- سهند به بهره برداری برسد.

در این جلسه مصوبات سفر قبلی وزیر راه و شهرسازی به آذربایجان شرقی پیگیری و دستورات لازم برای حل مشکلات آنها صادر شد.