نیروی دریایی آمریکا اولین ناقض قانون ترامپ خواهد بود | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:280700
پ
حسین شیخ‌الاسلام

 نیروی دریایی آمریکا اولین ناقض قانون ترامپ خواهد بود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به عواقب تروریستی خواندن سپاه از سوی دولت آمریکا گفت: ناوگان دریایی آمریکا برای عبور از تنگه هرمز باید از نیروی دریایی سپاه کسب اجازه کند.

افق آنلاین ، حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌الملل درباره اقدام دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی گفت:  اقدام خطرناک دولت آمریکا در ترورستی خواندن سپاه، نشان‌دهنده شکست سیاست‌‌های قبلی آمریکا در طول ۴ دهه گذشته علیه  ملت و دولت ایران است.

وی با بیان اینکه بدون شک این اقدام دولت ترامپ  از سیاست‌های ضدایرانی قبلی آمریکا هزینه‌های به مراتب سنگین‌تری در برخواهد داشت، ادامه داد: بنابراین به هیچ عنوان نباید اقدام اخیر دولت آمریکا را نشانه دست برتر و قدرت این کشور برشمرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل یاد‌ با اشاره به انتخابات پارلمانی در اسرائیل خاطرنشان کرد: نتانیاهو در صفحه شخصی خود در توییتر  در پیامی به زبان عبری از ترامپ بابت پذیرش درخواستش مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی تشکر کرد تا بتواند به این واسطه به نقش‌آفرینان عرصه انتخاباتی اسرائیل القا کند که این اقدام دولت آمریکا مستقیما به پیشنهاد او صورت گرفته است.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: عده‌ای معتقدند که قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی طرحی بوده که در زمان ریاست‌جمهوری اوباما و جرج بوش نیز روی میز سران کاج سفید قرار داشته که هزینه‌های بالای این طرح، منجر به عقب‌نشینی رؤسای جمهور قبلی آمریکا شده بود ولی از آنجا که ترامپ، پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری را مدیون نتانیاهو می‌داند، از هر اقدامی که منجر به موفقیت حزب حاکم در اسرائیل به رهبری نتانیاهو باشد، دریغ نمی‌کند و در واقع از منافع ملی آمریکا در راستای خوش‌خدمتی برای نتانیاهو بهره می‌برد.

وی با اشاره به عواقب حقوقی این اقدام غیرقانونی دولت آمریکا گفت: نیروی دریایی ایالات متحده حاضر در خلیج فارس بویژه در اطراف تنگه هرمز اولین گروهی است که هزینه این اقدام بی‌خردانه سران کاخ سفید را پرداخت می‌کند، چراکه ناوگان دریایی آمریکا برای عبور از تنگه هرمز باید از نیروی دریایی سپاه کسب اجازه کند که بر اساس این حکم نباید ارتباطی با نیروهای نظامی به اصطلاح تروریست سپاه داشته باشد.

شیخ‌الاسلام با تاکید بر اینکه هرگونه درگیری در خلیج فارس قیمت نفت را بالا خواهد برد که این موضوع در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا به ضرر ترامپ تمام خواهد شد، خاطرنشان کرد:  تنگه هرمز اولین جایی است که قانون مصوب دولت ترامپ باید  توسط نیروی دریایی آمریکا نقض شود و همین موضوع نشان می‌دهد که این اقدام ترامپ تا چه میزان تبلیغاتی و بدون پشتوانه فکری و کارشناسی است.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 34 = 38

کلید مقابل را فعال کنید