سنای آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری ملی» برای احداث دیوار مرزی را رد کرد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:278899
پ

سنای آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری ملی» برای احداث دیوار مرزی را رد کرد

مجلس سنای آمریکا قطعنامه‌ای را در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری ملی از سوی ترامپ برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک به تصویب رساند.

سنای آمریکا اعلام «وضعیت اضطراری ملی» برای احداث دیوار مرزی را رد کرد

به گزارش افق آنلاین به نقل از پایگاه خبری هیل، نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه با تصویب یک قطعنامه به‌طور رسمی مخالفت خود را با اعلام وضعیت وضعیت اضطراری ملی از سوی دونالد ترامپ برای احداث دیوار در مرز مکزیک ابراز  داشتند.

این قطعنامه با ۵۹ رأی مثبت در برابر ۴۱ رأی منفی به تصویب رسید و با توجه به اینکه موافقان قطعنامه از اکثریت لازم (دو سوم کل آرا) برای شکستن وتوی احتمالی رئیس‌جمهور آمریکا برخوردار نیستند، دونالد ترامپ قادر خواهد بود با وتوی این قطعنامه همچنان وضعیت اضطراری ملی را حفظ کند و به هدف خود یعنی تأمین بودجه برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک بدون نیاز به تصویب کنگره دست یابد.

دونالد ترامپ ساعاتی قبل از برگزاری نشست کنگره با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرده بود که در صورت مخالفت سنا با اعلام وضعیت اضطراری ملی برای احداث دیوار مرزی، مصوبه سنا را وتو خواهد کرد. وی دقایقی پس از مشخص شدن نتیجه رأی‌گیری، با انتشار پیام تک‌کلمه‌ای «وتو!» در توئیتر نشان داد که قصد ندارد به‌راحتی با نمایندگان سنا کنار بیاید.

پیش از این مجلس نمایندگان آمریکا نیز با اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت ترامپ برای احداث دیوار در مرز آمریکا و مکزیک مخالفت کرده بود.

تسنیم

کلیدواژه : سنای آمریکا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید