ترامپ در پی بودجه 500 میلیون دلاری برای مواجهه با نفوذ روسیه است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:278653
پ

ترامپ در پی بودجه ۵۰۰ میلیون دلاری برای مواجهه با نفوذ روسیه است

رئیس جمهور آمریکا به بهانه مقابله با نفوذ روسیه در کشورهای اروپایی و آسیایی، در بودجه پیشنهادی سال ۲۰۲۰ خود نیم میلیارد دلار تقاضا کرده است.

رئیس جمهور آمریکا به بهانه مقابله با نفوذ روسیه در کشورهای اروپایی و آسیایی، در بودجه پیشنهادی سال ۲۰۲۰ خود نیم میلیارد دلار تقاضا کرده است.

ترامپ در پی بودجه 500 میلیون دلاری برای مواجهه با نفوذ روسیه است

به گزارش افق آنلاین ، «دونالد ترامپ ‍» رئیس جمهورآمریکا در بودجه سال ۲۰۲۰   خود با ادعای حمایت از متحدان آسیایی و اروپایی برای مقابله با نفوذ مخرب روسیه، درخواست دریافت نیم میلیارد دلار کرده است.

  به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» اداره مدیریت و بودجه آمریکا در طرح بودجه پیشنهادی خود آورده است: «بودجه‌ در نظر گرفته شده بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بوده و برای کمک به کشورهای اروپایی، اوراسیا و آسیای مرکزی و در راستای حمایت از تلاش کشورهای متحد در گذار از تجهیزات نظامی روسی و همچنین رفع نقاط ضعف در اقتصاد کلان  است که دولت روسیه به دنبال بهره برداری از آن‌ها در مواردی چون وابستگی به انرژی و تجارت است.»

 بر اساس این گزارش، دولت ترامپ در بودجه پیشنهادی خود برای سال مالی ۲۰۲۰  در پی کسب ۷۵۰ میلیارد دلار جهت هزینه کردن در امور دفاعی است که این رقم افزایش ۵ درصدی را نسبت به سال مالی قبل نشان می‌دهد.

 به نوشته اسپوتنیک، حدود ۷۰ درصد بودجه آمریکا هزینه تامین اجتماعی، مراقبت‌های پزشکی  و پرداخت بدهی ملی را شامل می‌شود  و این‌ها مواردی است که کنگره  این کشور کنترل کمی بر آن‌ها دارد.

 ۳۰ درصد بودجه باقیمانده آمریکا شامل برنامه‌هایی می‌شود که نیاز به تخصیص سالانه از کنگره از قبیل بودجه نظامی و هزینه‌های رفاهی اجتماعی  را دارد.

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 68 = 77

کلید مقابل را فعال کنید