رئیس پیشین موساد گفت: هزینه درگیری نظامی با ایران، برای اسرائیل بسیار سنگین و جبران ناپذیر است.
میئر داگان در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ایران تا سال ۲۰۱۵ نمی تواند بمب اتمی بسازد.
وی همچنین گفته است: من مصرانه از دولت اسرائیل می خواهم پیش قدم اقدامات علیه ایران نشود و این فشار را بر آمریکا واگذار کند.
میئر داگان می گوید اسرائیل در صورت درگیری نظامی، گرفتار خواهد شد آن هم در حالی که درگیر بحران منطقه ای است.
همزمان جورج فریدمن تحلیلگر یهودی آمریکایی در گفت وگو با یکی از شبکه های تلویزیونی کانادا تصریح کرد: کسی که در فکر حمله نظامی است، غافلگیر می کند نه اینکه نقشه جنگی اش را در نیویورک تایمز منتشر کند. این بیشتر یک جنگ روانی است. اگر اسرائیل به ایران حمله کند، پاسخ ایران باعث نابودی بازسازی اقتصادی جهانی خواهد شد. اگر خوب گوش کنید آمریکایی ها به طور کامل واضح می گویند که نمی خواهند جنگی در منطقه راه بیفتد و تنگه هرمز بسته شود.
وی اضافه کرد: اسرائیل هر اندازه که بخواهد می تواند سر و صدا کند اما در نهایت نمی تواند ریسک حمله به اقتصاد جهانی را به جان بخرد. ایرانیان توانایی وارد کردن خسارت سنگین را دارند.
فریدمن می گوید: اگر اسد سقوط نکند، به شدت به ایران وابسته خواهد بود. نفوذ ایران از غرب افغانستان تا مدیترانه است. ایران همین الان هم قدرت برتر منطقه است و نیازی به بمب اتم ندارد تا قدرت عمده باشد این یک موضوع در درجه دوم اهمیت است. ایران همچنین توانایی دارد تا تنگه هرمز که چهل درصد نفت جهان از آن جابجا می شود را مسدود کند. بنابراین آنها در موقعیت خیلی قوی هستند و در افتادن با آنها خطرناک است و آمریکا هم در شرایطی نیست که چنین کند. ما در شرایط تغییر موازنه قدرت قرار داریم که در آن کشورهایی مثل عربستان بسیار کم اهمیت تر و کشوری مانند ایران بسیار مهم تر می شود.