وزیر راه و شهرسازی گفت: فردا – دوشنبه – با حضور رییس جمهور ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگترین تقاطع غیر هم سطح جنوب کشور با اعتباری معادل ۳۲۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

علی نیکزاد در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه در بخش راه افزود: در زمینه راه روستایی آسفالت ۱۴ هزار کیلومتر راه را در برنامه داریم که ۵۷۰۰ کیلومتر محقق شده است و تا پایان سال این رقم به ۷۵۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

وی درباره توسعه راه آهن نیز گفت: بالغ بر ۱۰ هزار کیلومتر در دست ساخت داریم که تا پایان سال هزار کیلومتر راه آهن افتتاح خواهد شد.

نیکزاد در زمینه آزاد راه نیز افزود: در این بخش ۲۲۰۰ کیلومتر جزو برنامه ماست که امسال ۲۲۰ کیلومتر آن افتتاح می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره بی‌.او.تی نیز گفت: در این زمینه پروژه ۶۷۰ کیلومتری آزادراه نطنز – سیرجان را با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار داریم.

وی افزود: برقی کردن راه آهن تهران – مشهد نیز از طرح‌های دیگر ماست که با حضور بخش خصوصی و با اعتباری معادل ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان این پروژه با سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت انجام خواهد شد.

نیکزاد درباره افزایش بهای بلیط هواپیما نیز گفت: بر اساس مصوبه مجلس مقرر شد ‌عوارض خروجی در پروازهای خارجی و داخلی از دو درصد به ۵ درصد افزایش یابد که این مبلغ از ۷ هزار تومان به ۲۵ هزار تومان می‌رسد.

پایگاه اطلاع رسانی افق – وی گفت: البته این افزایش قیمت صرف ارائه خدمات بیشتر در ترمینال‌ها و خرید دستگاه‌های ناوبر هواپیمایی خواهد شد.