رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آغاز پیش‌فروش اینترنتی بلیت اتوبوس از امروز یکشنبه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار افندی‌زاده درباره پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی، اظهار داشت: مسافرین می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.mosaferyar.ir  و انتخاب مقصد و زمان حرکت، تعداد بلیت و با انجام عملیات جستجو، فهرستی از سفرهای مورد نظر کاربر که از پایگاه‌های فروش بلیت اینترنتی اتوبوس گردآوری شده را، مشاهده کنند و از بین رکوردهای بازیابی شده؛ سفر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: پس از انتخاب سفر، کاربر به صفحه فروش الکترونیکی بلیت در پایگاه ارایه کننده، ارتباط داده شده و امکان عملیات خرید الکترونیکی بلیت در پایگاه مقصد فراهم می‌شود.

وی با اعلام اینکه پیش‌فروش بلیت به صورت حضوری نیز از اول اسفندماه به صورت توامان با پیش‌فروش اینترنتی، انجام می‌شود، اظهار داشت: پیش‌فروش بلیت حضوری در محل پایانه‌های عمومی مسافر و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر شرکت‌های مسافربری برای سرویس‌های هر شرکت، انجام می‌شود.

افندی‌زاده تصریح کرد: همچنین در صورت نیاز، با دایر کردن تعداد مناسبی از دفاتر متمرکز در سطح شهر و تعیین ساعات کار مناسب و کافی برای آنها، فروش بلیت انجام می‌شود و نظارت کافی بر نحوه عملکرد آنها توسط ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌های استانی صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: در طول اجرای طرح نوروزی سال‌جاری که از تاریخ ۲۵ اسفندماه آغاز و در تاریخ پانزدهم فرودین ماه سال ۹۱، پایان می‌یابد، همکاران این سازمان در سراسر کشور و در محل پایانه‌های عمومی مسافری به منظور راهنمایی مسافرین و پاسخگویی به سوال‌ها و رسیدگی به شکایات احتمالی آنها حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: به منظور برقراری ارتباط موثرتر مسافران و پاسخگویی و راهنمایی از روش‌های دیگر، سامانه ارتباطی پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۱۴۳ فعال بوده و توزیع فرم‌های نظرسنجی (پست جواب قبول و غیره) در سطح گسترده در محل پایانه‌های مسافری و در داخل ناوگان بین شهری توزیع می‌شود.