مصوبه مهم مجلس برای اجرای ‌پروژه‌های راه‌آهن‌ به صورت فاینانس؛ ‌معافیت دولت از پرداخت سهم ۱۵ درصدی | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:276192
پ

مصوبه مهم مجلس برای اجرای ‌پروژه‌های راه‌آهن‌ به صورت فاینانس؛ ‌معافیت دولت از پرداخت سهم ۱۵ درصدی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد تصمیم مجلس برای اجرای پروژه‌های ریلی به صورت فاینانس خارجی گفت:‌ طبق این مصوبه‌ دولت برای اجرای پروژه‌های راه‌آهن ‌به صورت فاینانس، از پرداخت سهم ۱۵ درصدی خود معاف می‌شود.

مصوبه مهم مجلس برای اجرای ‌پروژه‌های راه‌آهن‌ به صورت فاینانس؛ ‌معافیت دولت از پرداخت سهم 15 درصدی

به گزارش افق آنلاین ،‌ مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای ساخت پایگاه امداد هوایی هلال‌احمر در منطقه چاف شهرستان لنگرود حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار صرف شده ‌که با توجه به اتمام مراحل ساخت طرح مذکور به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس احداث پروژه بندر چمخاله را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ این پروژه سالیان متمادی به علت وجود برخی مشکلات متروکه مانده بود که با رایزنی‌های انجام شده و مساعدت دولت ضمن رفع موانع آن اقدامات لازم برای تأمین اعتبار و احداث آن انجام شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس‌ با بیان اینکه پروژه بندر چمخاله برای ساخت و تکمیل به حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تصریح کرد: امیدواریم با مساعدت سازمان‌های ذیربط و مجموعه دولت اعتبارات اجرای این طرح به موقع تخصیص داده شود.

لاهوتی فعالیت‌های انجام شده در حوزه ساخت انواع سدها در لنگرود را قابل قبول خواند و ابراز داشت: شهرستان لنگرود و مناطق تابعه آن در انتهای آب‌خور سد سفیدرود واقع شده‌اند بنابراین احداث طرح‌هایی نظیر سد پهلوان بست به تأمین آب مورد نیلز اهالی منطقه کمک شایانی می‌کند.

وی در مورد وضعیت ساخت پروژه‌های بیمارستانی در شهرستان لنگرود نیز بیان داشت: هم‌اکنون ۲ پروژه بزرگ بیمارستانی در حال احداث در این شهرستان وجود دارد که یکی از آن‌ها با ۱۳۷ تختخواب به زودی توسط پیمانکار مجری طرح به صورت موقت افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس در مورد تصمیم مجلس برای اجرای پروژه‌های ریلی به صورت فاینانس خارجی نیز عنوان کرد:‌ طبق این مصوبه اگر دولت پروژه‌های راه‌آهن را به صورت فاینانس و با مشارکت سرمایه‌گذار اجرایی کند از پرداخت سهم ۱۵ درصدی خود معاف می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه با اذن مقام معظم رهبری سهم ۱۵ درصدی دولت از محل صندوق توسعه ملی تأمین خواهد شد افزود‌: مجلس گام بزرگی را برای تسریع در اجرای پروژه‌های ریلی برداشته ‌و امیدواریم دولت نیز برای پیشبرد تکالیف خود تلاش کند.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید