قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۴|سقوط قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:273814
پ

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۴|سقوط قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۰ سنت، معادل ۱.۲ درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۷۸ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت امروز 1397/10/24|سقوط قیمت نفت به زیر 60 دلار

به گزارش افق نیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای منتشر شده نشان داد که میزان واردات و صادرات چین کاهش یافته است، قیمت نفت برنت امروز دوشنبه به زیر ۶۰ دلار سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۰ سنت، معادل ۱٫۲ درصد کاهش به ۵۹ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۶۳ سنت، معادل ۱٫۲ درصد افت به ۵۰ دلار و ۹۶ سنت رسید.

آمارهای رسمی نشان می دهد که میزان صادرات چین در ماه دسامبر ۴٫۴ درصد نسبت به مدت مشابه یک سال قبل کاهش داشته است. این بیشترین کاهش ماهانه در طی ۲ سال گذشته است و نشان دهنده تضعیف دومین اقتصاد بزرگ جهان است. میزان واردات چین نیز در این بازه زمانی ۷٫۶ درصد افت کرده که بیشترین کاهش از جولای ۲۰۱۶ تاکنون است.

تجار گفتند، این آمارها موجب افت قیمت نفت و پایین آمدن شاخص ها در بورس های آسیایی شده است. پیش از انتشار این آمارها، بازار نفت و بورس های آسیایی اندکی تقویت شده بود.

موسسه تحقیقاتی تی اس لامبارد اعلام کرد، «رشد اقتصاد جهانی کند شده… و این مسئله بر میزان تقاضا برای نفت تاثیر گذاشته است.»

اوله هانسن، تحلیلگر بازار نفت هم در این باره گفت: «آمارهای نگران کننده اقتصادی اخیر از آمریکا، اروپا و چین« بدان معناست که قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا حداقل ۶۴ و ۵۵ دلار خواهد بود.

آمارهای ضعیف منتشر شده از اقتصاد چین، خوش بینی های ایجاد شده در بازارها نسبت به پایان یافتن احتمالی جنگ تجاری میان آمریکا و چین را خنثی کرده است. این آمارها همچنین موجب تضعیف اثر مثبت کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش شده است.

کلیدواژه : قیمت جهانی نفت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 64

کلید مقابل را فعال کنید