وزارت صنعت درباره حمایت از کالای ایرانی به مجلس گزارش می‌دهد | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:273164
پ

وزارت صنعت درباره حمایت از کالای ایرانی به مجلس گزارش می‌دهد

نمایندگان مجلس، وزارت صنعت را مکلف به ارائه گزارش ۳ ماهه اجرای قانون استفاده از توان تولیدی به مجلس کردند.

وزارت صنعت درباره حمایت از کالای ایرانی به مجلس گزارش می‌دهد

به گزارش افق نیوز/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۸ دی) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی ماده ۲۴ این طرح را  با ۱۹۰ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان مصوب کردند.

در ماده ۲۴ این  طرح آمده است؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است عملکرد اجرای این قانون را هر سه‌ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.

علی لاریجانی در جریان بررسی ماده ۲۵ این طرح در پاسخ مخالفت کمال دهقانی فیروزآبادی، لزوم بررسی اصلاحات موادی از طرح که به کمیسیون ارجاع شده را یادآور شد و گفت: با توجه به ضرورت رفع ابهام از برخی مواد ارجاعی مانند ماده ۲ در مورد حذف مناطق آزاد تجاری از مشمولیت این قانون، ماده ۲۵ را مرعی گذاشت تا پس از رفع ابهامات مجدد بررسی شود.

گفتنی است در ماده ۲۵ این طرح آمده است؛ از تاریخ لازم‎الاجراءشدن این قانون، کلیه مواد قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴) قانون مالیات‌‌های مستقیم مصوب ۱/۵/۱۳۹۱» به‌جز ماده (۱۲) آن نسخ می‎گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50 + = 52

کلید مقابل را فعال کنید