IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه‌دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:273110
پ

IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه‌دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند

کمیته بین‌المللی المپیک جواب نامه کمیته ایران را داد و شرایط خاصی را برای دبیرکل و خزانه‌دار درنظر گرفت.

IOC پاسخ کمیته ملی المپیک را داد؛ دبیرکل و خزانه‌دار پیشنهادی رئیس و مورد تائید هیئت اجرایی، حق رای ندارند

به گزارش افق نیوز/ مسئولان کمیته ملی المپیک ایران، طی نامه ای به کمیته بین‌المللی المپیک تغییر در نحوه انتخاب دبیرکل و خزانه‌دار را اعلام کردند که این نامه با پاسخ و تائید IOC همراه بود اما جزییاتی در این پاسخ وجود دارد که قابل تامل است.

در اساسنامه پیشنهادی کمیته ملی المپیک که قرار است ۲۵ دی ماه در مجمع عمومی کمیته مورد رای‌گیری قرار بگیرد، انتخاب دبیرکل و خزانه‌دار با پیشنهاد رئیس و تائید در هیئت اجرایی خواهد بود که این موضوع از طرف ایران به اطلاع IOC رسیده است.

مسئولان کمیته بین‌المللی المپیک در پاسخ به ایران این تغییر را بلامانع دانستند اما در ادامه به این نکته اشاره کردند که دبیرکل و خزانه‌دار منتخب طی این فرآیند در هیئت اجرایی حق رای نخواهد داشت و این مهم‌ترین نکته این نامه است. در واقع کمیته بین‌المللی المپیک می‌داند که افراد منتخب از این طریق در واقع مهره رئیس خواهند بود و اگر حق رای هم داشته باشند در مواقع حساس رای‌شان به سود رئیس خواهد بود.

کمیته بین‌المللی المپیک در ادامه این نامه آورده است که دبیرکل و خزانه‌دار در صورتی در هیئت اجرایی حق رای خواهند داشت که با پیشنهاد رئیس و رای‌گیری در مجمع عمومی انتخاب شوند.

تسنیم

کلیدواژه : کمیته ملی المپیک
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 − = 83

کلید مقابل را فعال کنید