وزیر دفاع در جمع خبرنگاران با تبریک ایام‌الله دهه فجر و ولادت با سعادت پیامبر اعظم(ص) گفت: با تلاش و مجاهدت متخصصان افتخارآفرین صاشیراز وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع، امروز افتتاح ۹ خط تولید شامل سامانه‌های هدایت پیشرفته لیزری یک نوع توپ، سیستم‌های هدایت یک نوع موشک ضد زره، هشداردهنده پدافند لیزری جهت حفاظت از نقاط حساس و مهم کشور، سه نوع رادار پیشرفته و یک نوع لامپ پرقدرت مایکروویو شاهد هستیم.

وحیدی در ادامه اظهار کرد: ۸ نوع محصول نیز شامل دوربین‌های حرارتی، سامانه‌های لیزری، رادارهای مراقبتی و پدافند هوایی، سامانه‌های ناوبری و ارتباطات الکترونیکی جهت شناورهای سطحی و زیرسطحی تحویل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شد.

وی همچنین گفت: در حوزه تحقیقات، ۴ پروژه مهم در حوزه جنگ الکترونیک در زمینه شبیه‌سازی، جمع‌آوری اطلاعات، اختلال و رادار به اتمام رسید که در آینده‌ای نزدیک وارد فاز تولید صنعتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه “با تولید این محصولات، توانمندی و قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران در این حوزه‌ها به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد”، افزود: صادرات محصولات و انتقال دانش فنی ۶ محصول در زمینه دوربین‌های حرارتی، فیوزهای مجاورتی، سامانه‌های راداری، سامانه‌های ناوبری هواپیما و راه‌اندازی آزمایشگاه کالیبراسیون، از دیگر اقدامات صنایع الکترونیک وزارت دفاع است.

وزیر دفاع با بیان اینکه “این اقدامات مهم و تعیین‌کننده در حوزه فناوری الکترونیک، اپتیک و مخابرات که بصورت کاملاً بومی صورت گرفته، جلوه دیگری از خودباوری و اقدام مهمی در بی‌اثر‌کردن تحریم‌های دشمنان پیشرفت و تعالی ایران اسلامی است”، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از حوزه‌هایی که بیشترین توفیقات، پیشرفت‌ها در آن انجام شده، حوزه الکترونیک است که بخش عمده‌ای از آن، حاصل تلاش عزیزانی است که امروز شاهد بخشی از کارهای دستاوردهای آنان هستیم.

ایسنا – وحیدی در پایان با تبریک این موفقیت‌ها به محضر فرماندهی‌کل قوا، نیروهای مسلح و مردم ایران، از تلاش فجرآفرینان زبده و کارآمد صنعت دفاعی در صاایران و صاشیراز تشکر و قدردانی کرد.