کد خبر:270835
پ

طمع تروریست‌های اقتصادی به «نگین توسعه شرق ایران»/ وابستگی عاملان حمله چابهار به آمریکا و سعودی

به تحریم‌کنندگان هشدار می‌دهم اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خواستگاه آن‌ها ضربه‌ای ببیند شما نخواهید توانست از زیر آوار مواد مخدر، پناهجویان، بمب‌ها و ترور‌ها به سلامت خارج شوید. با تضعیف ایران از راه تحریم خیلی‌ها در امان نخواهند ماند.

به تحریم‌کنندگان هشدار می‌دهم اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خواستگاه آن‌ها ضربه‌ای ببیند شما نخواهید توانست از زیر آوار مواد مخدر، پناهجویان، بمب‌ها و ترور‌ها به سلامت خارج شوید. با تضعیف ایران از راه تحریم خیلی‌ها در امان نخواهند ماند.

طمع تروریست‌های اقتصادی به «نگین توسعه شرق ایران»/ وابستگی عاملان حمله چابهار به آمریکا و سعودیبه گزارش افق نیوز/ حمله تروریستی روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه در بندر چابهار، بار دیگر ثابت کرد که مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه، برای مقابله با ایران، به هر ترفند و حربه‌ای متوسل می‌شوند.

تروریسم اقتصادی آمریکا
پس از آنکه، ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در زمین‌گیر کردن ایران بواسطه حربه تحریم ناکام ماند و فهمید که سیاست به صفر رساندن صادرات نفت ایران، محال است و باید مناطقی از ایران از جمله بندر چابهار را به سبب اقتضائات بین‌المللی از تحریم‌ها معاف کند، حلقه‌های تروریستی وابسته به آمریکا و اذناب منطقه‌ای‌اش، تدارک حمله به چابهار را دیدند تا اینچنین به سرمایه‌گذاران خارجی، القاء کنند که این منطقه ناامن است. در واقع حمله تروریستی در چابهار را باید در قالب «تروریسم اقتصادی» ارزیابی کرد که منشاء این نوع از تروریسم نیز آمریکاست.

تروریست‌ها نقره داغ می‌شوند
البته بدون شک همانطور که سردار شریف سخنگوی سپاه و ظریف وزیر امور خارجه، وعده دادند، این حمله تروریستی با انتقام کوبنده نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد و همچون نمونه‌های پیشین، تروریست‌ها نقره داغ می‌شوند.

گروهک تروریستی دون‌پایه‌ای به نام « انصارالشیطان»
مسئولیت حمله تروریستی چابهار را که در آن ۴۳ تن از هموطنانمان زخمی و دو نفر از کادر ناجا شهید شدند، به گروهک تروریستی «انصارالشیطان» از ته مانده‌های گروهک منحل شده «جندالشیطان» نسبت داده شده است. هرچند حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در حاشیه دومین کنفرانس آسیایی مقابله با تروریسم، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مسبب حملات تروریستی در اهواز و چابهار چه جریاناتی هستند، گفت: بالاخره هم جریان‌هایی از سرویس‌های امنیتی منطقه حضور دارند و هم سیاست‌ها و راهبرد‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا از این جریانات تروریستی حمایت می‌کنند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ بود که خبر هلاکت «جلیل قنبرزهی» سرکرده این گروهک تروریستی به دست باکفایت پاسداران قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ارتفاعات قصرقند مخابره شد.

گروهک تروریستی انصارالشیطان که در ایالت بلوچستان پاکستان فعالیت می‌کند، مستقیماً تحت حمایت تسلیحاتی و مالی آمریکا و مرتجعین منطقه نظیر حکام سعودی و امارات قرار دارد.

افشاگری رسانه آمریکایی از مزدوری تروریست‌های انصارالشیطان برای آمریکا جهت خرابکاری در ایران
پایگاه اینترنتی آمریکایی «ماه آلاباما» دی ماه سال گذشته طی گزارش‌هایی به موضوع نقش آمریکا در اغتشاشات ایران پرداخت و در یکی از گزارش‌های خود در این رابطه نوشت: عناصر گروهک تروریستی انصارالشیطان به استخدام عوامل موساد و جاسوسان آمریکایی درآمده‌اند و از سوی سازمان سیا مامور شده‌اند تا به موازات ناآرامی‌ها و آشوب‌ها در ایران در زیرساخت‌های اقتصادی این کشور، خلل و آسیب ایجاد کنند.

این پایگاه اینترنتی آمریکایی مشخصا به ادعای گروهک تروریستی انصارالشیطان مبنی بر «انفجار یک خط لوله بزرگ نفتی در منطقه امیدیه اهواز» در روز شنبه۹ دی ۹۶ اشاره کرد.

هشدار ایران به سازمان ملل مبنی بر توطئه‌چینی رژیم سعودی
انصارالشیطان علاوه بر وابستگی به آمریکا و مزدوری برای این کشور جهت خرابکاری در ایران، به رژیم سعودی نیز وابسته است؛ روز جمعه ۹ آذر، درست یک هفته پیش از حمله تروریستی چابهار، نمایندگی کشورمان در سازمان ملل طی نامه‌ای به شورای امنیت، با ارائه مستنداتی از توطئه رژیم سعودی برای انجام اقدامات خرابکارانه امنیتی و اقتصادی در ایران خبر داد.

در این نامه که به امضای «اسحاق آل‌حبیب» سفیر ایران به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل ارسال شد به جزئیات توطئه‌های خرابکارانه عربستان سعودی اشاره شده و آمده بود که رژیم سعودی با اجیر کردن تروریست‌ها، در صدد ایجاد بی‌ثباتی در کشور‌های منطقه است.

نقش امارات در پشت پرده حمله تروریستی به چابهار
امارات دیگر رژیم مرتجعی است که آنرا باید یکی از مشارکت کنندگان در حمله تروریستی چابهار دانست. ظریف طی توئیتی در واکنش به این حمله از شناسایی و دستگیری تندرو‌هایی خبر داد که در سال ۲۰۱۰ از امارات راهی ایران شده بودند. در این توئیت ظریف، این پیام مستتر بود که اماراتی‌ها در پشت حمله تروریستی به چابهار و تلاش برای ناامن کردن این منطقه هستند.

چشم طمع تروریست‌های آمریکایی به «نگین توسعه شرق ایران»
اما چرا «تروریسم اقتصادی» آمریکا و اذناب منطقه‌ای‌اش یعنی سعودی و امارات با مزدوری گروهک تروریستی دون پایه‌ای نظیر «انصارالشیطان» بندر چابهار را نشانه گرفته است؟

از بندر چابهار با عنوان «نگین توسعه شرق ایران» یاد می‌شود. ویژگی جغرافیایی این بندر، آنرا در منطقه متمایز کرده است. چابهار تنها بندر اقیانوسی منطقه است و در شمال اقیانوس هند قرار دارد و همین ویژگی منحصربه فرد جغرافیایی باعث می‌شود تا موقعیت ترانزیت کالا در این بندر، ممتاز باشد. همچنین لنگرگاه بندر چابهار، قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد.

قرار داشتن بندر چابهار در کرانه اقیانوس هند موجب شده است تا امکان صادرات و واردت از طریق این بندر از مبدا کشور‌های ساحلی اقیانوس هند به مقصد کشور‌های آسیای میانه و افغانستان فراهم باشد. در واقع، چابهار حلقه اتصال کشور‌های مختلف است و هزینه تمام شده حمل و نقل کالا را برای کشور‌ها کاهش می‌دهد.

نگاه ویژه هند به بندر چابهار
مزایای فوق‌الذکر باعث توجه ویژه سرمایه‌گذاران کشور‌های مختلف از جمله هندی‌ها به بندر چابهار شده است. در خرداد سال ۹۵ در جریان سفر «نارندا موندی» نخست وزیر هند به ایران، قرارداد‌های زیادی با محوریت بندر چابهار میان تهران و دهلی منعقد شد. از جمله قرارداد ۴ و نیم میلیارد دلاری انتقال گاز از بندر چابهار به ایالت گجرات واقع در غرب هند.

«کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب» پروژه‌ای در بندر چابهار است که هندی‌ها به آن امید زیادی بسته‌اند. این کریدور دسترسی هند به آسیای مرکزی، روسیه و اروپا را گسترش می‌دهد و پیش برنده منافع ژئوپلتیک هند در رقابت با چین خواهد بود. با توجه به برنامه پکن برای سرمایه گذاری ۴۵ میلیارددلاری در بندر «گوادر» پاکستان، هند به عنوان یک قدرت اقتصادی نوظهور جهانی به بندر چابهار نگاه ویژه‌ای دارد.

توسل آمریکا به گزینه تروریسم برای ضربه زدن به گلوگاه تجاری ایران در دوران تحریم
به هر ترتیب با توجه به مجبور شدن آمریکا در معاف کردن بندر چابهار از تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، به سبب اقتضائات اقتصادی بین‌المللی، چابهار به گلوگاه تجاری کشورمان در دوران تحریم ملقب شده است. از این رو آمریکایی‌ها که در تحریم این منطقه عاجز بودند به گزینه همیشگی خود یعنی تروریسم متوسل شدند و عناصر گروهک تروریستی دون پایه‌ای نظیر « انصارالشیطان» را با واسطه گری رژیم‌های سعودی و امارات برای انجام عملیات کور تروریستی در چابهار اجیر کردند.

حمله تروریستی چابهار، یک بار دیگر دشمنی آمریکا با مردم و منافع ملی ایرانیان را به اثبات رساند و نشان داد که آمریکایی‌ها با هر عاملی که زمینه ساز پیشرفت مردم ایران باشد در ستیز هستند و در جنگ اقتصادی تمام عیاری که علیه مردم ایران در پیش گرفته‌اند، فقط سلاح تحریم را حمل نمی‌کنند بلکه اگر شرایط ایجاب کند، در بکارگیری تروریست‌ها برای هدف قراردادن کشورمان، کمترین تردیدی به خود راه نمی‌دهند.

منتظر باشند
البته همانطور ذکر شد، نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده‌اند که در کمترین زمان ممکن، تروریست‌ها را به سزای اعمالشان می‌رسانند و حمله تروریستی چابهار نیز بلاشک با پاسخ کوبنده ایران مواجه خواهد شد.

رئیس‌جمهور روز شنبه ۱۷ آذر در اجلاسیه روسای مجالس ۶ کشور آسیایی در تهران گفت: به تحریم‌کنندگان هشدار می‌دهم اگر توانایی‌های ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خواستگاه آن‌ها ضربه‌ای ببیند شما نخواهید توانست از زیر آوار مواد مخدر، پناهجویان، بمب‌ها و ترور‌ها به سلامت خارج شوید. با تضعیف ایران از راه تحریم خیلی‌ها در امان نخواهند ماند.

میزان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 31 = 37

کلید مقابل را فعال کنید