اورلاندو هرناندز معاون وزیر تجارت و سرمایه گذاری خارجی کوبا در جریان بازدید از خطوط تولید ایران خودرو با بیان این مطلب گفت: تعامل دو سویه بین جمهوری اسلامی ایران و کوبا در سطح قابل قبولی قرار دارد.

معاون وزیر تجارت و سرمایه گذاری خارجی کوبا پیشرفت های صنعتی ایران را ستود و تصریح کرد: استفاده از فناوری های روز دنیا در خطوط تولید ایران خودرو یکی از مهمترین شاخص های پیشرفت این خودروساز است.

هرناندز تاکید کرد: استفاده از متخصصین کارآمد و کارگران جوان و همچنین برنامه ریزی مدیران ارشد ایران خودرو می تواند زمینه رشد این شرکت را فراهم سازد.

وی که به همراه هیاتی از سالن های پرس، بدنه سازی، موتور سازی و مونتاژ بازدید می کرد، خاطرنشان ساخت: تعامل با گروه صنعتی ایران خودرو برای کشور کوبا نقطه عطف در زمینه صنعت خودروسازی محسوب می شود.

معاون وزیر تجارت و سرمایه گذاری خارجی کوبا افزود: این کشور حاضر است همکاری های گسترده ای در زمینه های مختلف و به خصوص صنعت خودروسازی با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

در ادامه عبدالعظیم سعدیان، معاون صادرات ایران خودرو گفت: در حال حاضر همکاری های خیلی خوبی بین دو کشور برقرار است و امیدواریم در زمینه خودروسازی نیز این تعامل افزایش یابد.

وی ادامه داد: گروه صنعتی ایران خودرو آمادگی دارد صنعت خودروسازی کوبا را متحول کند.

معاون صادرات گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: در حال حاضر محصولات این شرکت به حدود ۴۰ کشور دنیا صادر می شود.

سعدیان با اشاره به اینکه این شرکت آمادگی هرگونه تعامل با کشور کوبا را دارد، تصریح کرد: صادرات خودرو و قطعات می تواند از جمله همکاریهای دوجانبه با شد

وی افزود: گروه صنعتی ایران خودرو می تواند محصولات خود را بر اساس نیاز بازار هدف در انواع بنزین سوز، دوگانه سوز و دیزل صادر کند.

منبع: ایکوپرس