‘اسماعیل هنیه’ در گفت و گو با شبکه الجزیره افزود: روابط ما با ایران روابط حسنه و براساس احترام متقابل است. من در سفر دوره ای کنونی و یا در سفر بعدی از جمهوری اسلامی ایران دیدار خواهم کرد.

رییس دولت مردمی و منتخب فلسطین با بیان اینکه ما با کشورهای عربی نیز روابط خوبی داریم، تصریح کرد: از همه کشورهای عربی و اسلامی سپاسگزاریم که در کنار مردم فلسطین ایستاده اند و از آنان می خواهیم که همچنان با ما همراه باشند، زیرا قدس در خطر جدی قرار دارد.

وی با اشاره به مذاکرات سازش خاطر نشان کرد که مذاکره با رژیم صهیونیستی هیچ فایده ای ندارد و تجربه این را نشان داده است، با این حال اگر کشور مستقل فلسطینی با مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس برپا شود، حماس می تواند براساس توافق ملی فلسطینی درمورد رژیم صهیونیستی رفتار کند و آتش بس دراز مدت را بپذیرد، هر چند اسرائیلی ها نشان داده اند که خواستار صلح نیستند.

ایرنا -هنیه در ادامه این گفت و گو به برخی شایعات منتشر شده در رسانه ها در خصوص روابط میان رهبران حماس اشاره کرد و گفت: برخی قصد دارند بین رهبران حماس اختلاف ایجاد کنند، اما بی فایده است، چرا که بین رهبران و مسئولان حماس هیچ اختلافی نیست و برخی روزنامه ها مطالب غیر واقعی می نویسند.