کد خبر:268687
پ

کاهش ۱۴ دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

پس از اینکه فدرال‌رزرو نرخ بهره آمریکا را ثابت نگاه داشت و ارزش دلار تقویت شد، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به کم‌ترین رقم در یک ماه گذشته رسید.

کاهش ۱۴ دلاری طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی

به گزارش افق نیوز به نقل از رویترز، پس از اینکه فدرال رزرو بر موضع سیاست پولی انقباضی خود بار دیگر تاکید کرد و ارزش دلار تقویت شد، قیمت طلا در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به کمترین رقم در یک ماه گذشته  رسید.

فدرال رزرو روز پنج شنبه نرخ بهره را ثابت نگه داشت اما به میزان زیاد انتظار می رود که نرخ بهره در ماه دسامبر بالا برود که در اینصورت چهارمین افزایش نرخ بهره در سال جاری خواهد بود.

هر اونس طلا با ۱۴٫۳۵ دلار کاهش ۱۲۰۹٫۶۵ دلار فروخته شد که کمترین رقم از ۱۱ اکتبر به شمار می‌رود. ارزش طلا طی هفته گذشت بیش از ۲ درصد کاهش یافت. این کاهش شدیدترین شاهد از هفته منتهی به ۱۷ آگوست است.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در این رابطه گفت: «اعلام فدرال رزرو سبب شد تا ارزش دلار تقویت شود و چشم‌انداز افزایش نرخ بهره طلا را در موضع دفاعی قرار داده است.»

وی افزود افزایش نرخ بهره، قیمت دلار را افزایش می دهد زیرا سرمایه‌گذاران از بخش‌های دیگر جهان به جای سرمایه‌گذاری در طلا، ارزهای ملی خود را به دلار تغییر می دهند.

فارس

کلیدواژه : ماه دسامبر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 1

کلید مقابل را فعال کنید