رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: ارزش بورس و فرابورس هم اکنون به ۱۵۶ هزار میلیارد تومان رسیده است  که در مقایسه با سال ۸۴ که حدود ۳۲ هزار میلیارد تومان بود، رشد پنج برابری بازار سرمایه در کشور را نشان می دهد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای صالح آبادی در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب گفت: حجم معاملات دربازار سرمایه مناسب است و در یک ماه اخیر شاخص بورس حدود ۱۰۰۰ واحد رشد کرده  است.
وی افزود: ریسک بازار سرمایه را می توان مدیریت کرد و نوسانات این بازار در مقایسه با بازارهای دیگر کمتر است.
صالح آبادی گفت: در بورس به غیر از سهام، انواع و اقسام اوراق مشارکت وجود دارد و ریسک آن از سهام نیز کمتر است.
وی افزود: در بورس کشور ما حدود ۴ و نیم میلیون سهامدار وجود دارد که بیشترین تعداد سهامدار در بین کشورهای منطقه است.
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار گفت: شاخص های بازار بورس کشور در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با شاخص های بورس های جهانی بالاترین بازدهی را داشته است.
صالح آبادی افزود: ما از نظر تنوع سرمایه یکی از بهترین بورس های دنیا هستیم و از این نظر در منطقه اول هستیم؛ از نظر نقدشوندگی نیز وضع خوبی داریم.
وی گفت: از نظر ارزش بازار در منطقه در جایگاه سوم هستیم که با برنامه ریزی های صورت گرفته امیداوریم به رتبه اول دست یابیم.
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار افزود: از نظر زیرساخت های بورس وضع بسیار خوبی داریم و تنوع ابزارها در بازار سرمایه بسیار مناسب است.
صالح آبادی گفت: فضای بازار سرمایه بعد از ابلاغ سیاست های اصل ۴۴ از سوی مقام معظم رهبری در سال ۸۵ بسیار پر رونق شد.
مدیرعامل شرکت فرابورس نیز در مصاحبه با این برنامه گفت:‌ مردم می توانند سرمایه های اندک خود را در صندوق های سرمایه گذاری بکارگیرند زیرا  بازدهی این صندوقها در سال های اخیر بسیار مناسب بوده است.
قائمی افزود: مردم می توانند اوراق تسهیلات مسکن خود را در بازار فرا بورس عرضه کنند و افرادی که خواهان خرید مسکن هستند می توانند از این تسهیلات برای خرید مسکن استفاده کنند.
وی گفت: بازار سرمایه در کاهش هزینه تأمین مالی در مسکن بسیار مؤثر بوده است.