بهای نفت در بازارهای جهانی امروز (چهارشنبه) با توجه به نگرانی درباره افزایش تنش بین ایران و غرب به دلیل آنچه که بررسی افزایش تحریم‌های ایران از سوی قانونگذاران آمریکایی خوانده شده و همچنین اخبار اقتصادی مثبت از سوی چین برای دومین روز متوالی بالا رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، بهای نفت سبک آمریکا (وست تگزاس) برای تحویل در ماه مارس در بازار نیویورک با ۱۴ سنت افزایش به ۹۸ دلار و ۶۷ سنت در هر بشکه رسید. این نوع نفت روز سه‌شنبه با ۰٫۳ درصد کاهش ۹۸ دلار و ۴۸ سنت معامله شده بود.

همچنین نفت برنت دریای شمال در بازار لندن برای تحویل در ماه مارس با ۲۹ سنت افزایش ۱۱۱ دلار و ۲۷ سنت در هر بشکه معامله شد.

کن هاسه‌گاوا – تحلیلگر مسائل نفت در ژاپن، گفت: نگرانی درباره عرضه نفت از سوی ایران و سودان جنوبی باعث افزایش قیمت شده است و از سوی دیگر با ضعف اقتصادی در اروپا مواجه هستیم که تقاضای نفت را کاهش خواهد داد.

علاوه بر تنش بین ایران و غرب که به نگرانی درباره کمبود عرضه دامن زده، مناقشه بین جمهوری سودان و سودان جنوبی در زمینه حق ترانزیت نفت باعث افزایش نگرانی‌ها در زمینه عرضه شده است.