کد خبر:268230
پ

مشاور اردوغان: جسد خاشقجی یک ماه پیش در اسید حل شده است

مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه تأکید کرد که جسد جمال خاشقجی یک ماه پیش در کنسولگری عربستان در استانبول در اسید حل شده است.

یاسین اوکتای

مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه تأکید کرد که جسد جمال خاشقجی یک ماه پیش در کنسولگری عربستان در استانبول در اسید حل شده است.

به گزارش افق نیوز، یاسین آکتای، مشاور رئیس‌جمهوری ترکیه روز جمعه به روزنامه حریت گفت: قاتلان جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی بعد از کشتن وی، تنها به قطعه‌قطعه کردن جسدش اکتفا نکردند بلکه جسدش را در اسید حل کردند.

این اظهارات بعد از اظهارنظر یک مقام ترکیه‌ای به روزنامه واشنگتن پست است که گفته بود، مقامات ترکیه روی این فرضیه کار می‌کنند که جسد خاشقجی در اسید حل شده باشد.

این مسؤول ترکیه‌ای که نامش را فاش نکرده، گفت، مدارک بیولوژیکی به دست آمده از باغ کنسولگری اشاره دارند به اینکه جسد خاشقجی در مکانی نزدیک به مکان قتلش سر به نیست شده به طوریکه دیگر نیازی به دفن جسد او نبوده است.

از زمان کشته شدن خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول، ریاض با سیلی از انتقادات و محکومیت‌های بین المللی مواجه شده است. دادستانی کل ترکیه اخیرا اعلام کرده بود که قاتلان خاشقجی او را خفه کرده و جسدش را قطعه قطعه کرده بودند.

ریاض پیشتر اذعان کرده بود که خاشقجی در پی مشاجره با افرادی که در کنسولگری با او ملاقات داشتند کشته شده است اما جامعه جهانی این داستان را باور نمی‌کند. این در حالی است که مکان جسد خاشقجی همچنان نامعلوم است.

ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید