کد خبر:267926
پ

وزیر جنگ سابق اسرائیل: دیدار با مقام‌های کشورهای عربی موضوع جدیدی نیست

نخست‌وزیر اسبق و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی فاش کرد زمانی‌ که وزیر خارجه بود با وزیران خارجه عمان، قطر و امارات در نیویورک دیدارهایی ترتیب داده بود.

وزیر جنگ سابق اسرائیل: دیدار با مقام‌های کشورهای عربی موضوع جدیدی نیست

به گزارش افق نیوز به نقل از المیادین، در چارچوب اخباری که هر روز درباره عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس با اسرائیل منتشر می‎شود، «ایهود باراک» دیپلمات سابق این رژیم فاش کرد که تصدی وزارت خارجه را بر عهده داشت با مسئولانی از این کشورها دیدار می‌کرد.

باراک در واکنش به سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به پادشاهی عمان و دیدارش با سلطان قابوس، گفت: زمانی‌که وزیر خارجه (اسرائیل) بودم با «بن‌علوی» ( وزیر خارجه عمان) و با ابوظبی دیدار می‌کردم. از من در ویلای مخصوص قطری‌ها و در ویلای مخصوص اماراتی‌ها در نیویورک پذیرایی شده است.

باراک در گفت‌وگو با کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل افزود، «شیمون پرز» نخست‌وزیر اسبق این رژیم به عمان سفر کرد و «با مسئولانی عمانی دیداری علنی داشت. نیازی به پنهان‌کاری درباره چیزی وجود ندارد؛ هیچ چیز محرمانه‌ای وجود ندارد».

وی افزود: «چیز جدیدی وجود ندارد. امر واقعی، که می‌بایست امروز انجام می‌شد درباره منافع مشترک‌مان با عربستان سعودی، کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس، مصر و اردن برای مواجهه همگانی با ایران و مبارزه مشترک با تروریسم رادیکالی، و نیز تشکیل ائتلاف علنی، و نه تماس‌های محرمانه، است.»

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی درباره ائتلاف مذکور مدعی شد: «این، ائتلافی متعادل در برابر هلال شیعی است که از تهران با عبور از بغداد تا دمشق و بیروت امتداد دارد.»

باراک اظهار داشت، اصرار اسرائیل بر عدم نشستن پشت درهای بسته جهت گفت‌وگو با فلسطینیان یا با آمریکایی‌ها نیست بلکه همکاری با سعودی‌ها و اردنی‌ها برای دستیابی به راهکاری برای حل و فصل هستیم. «این امر، ارزشمند است و ما برای تشکیل چنین ائتلاف مهمی زمان صرف می‌کنیم.»

وی در ادامه گفت: «با فلسطینیان نمی‌توانیم به چیزی برسیم، همواره( امتیاز) می‌دهیم. ولی با جهان عرب، عربستان سعودی و با کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس می‌توان به چیزهایی دست یافت.»

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 4

کلید مقابل را فعال کنید