کد خبر:267823
پ

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۰۸/۰۷

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۵ سنت افزایش به ۷۷ دلار و ۷۷ سنت رسید.

قیمت جهانی نفت امروز 1397/08/07

به گزارش افق نیوز به نقل از رویترز، تقویت شاخصها در بازارهای بورس آسیایی در ساعات اولیه امروز موجب شد تا قیمت نفت امروز شاهد افزایش باشد، اما تحلیلگران گفتند احساس حاکم بر بازار پس از سقوط شاخص ها در بازارهای مالی در هفته گذشته همچنان محتاطانه است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۵ سنت افزایش به ۷۷ دلار و ۷۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۳۰ سنت افزایش به ۶۷ دلار و ۸۹ سنت رسید. به رغم این افزایش ها و وضعیت آرام تر بازارهای مالی در روز دوشنبه، احساس حاکم بر سرمایه گذاران پس از افت شدید شاخص ها در هفته گذشته همچنان محتاطانه است.

آلفونسو اسپارزا، تحلیلگر ارشد بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت، نفت با فشار کاهشی از ناحیه پیش بینی کاهش رشد اقتصاد‌جهان مواجه است.

همچنین نشانه هایی مبنی‌بر کند شدن روند تجارت جهانی دیده کمی شود.

اما در بخش عرضه نفت،  در آستانه آغاز اجرای تحریم های آمریکا‌علیه صادرات نفت ایران، بازارها و به ویژه بازار آسیا دچار نگرانی هستند. این تحریم ها قرار است از هفته آینده اجرایی شود.

آمریکا در تلاش است تا بخشی از نگرانی های بازار را مرتفع سازد و میزان تولید نفت خود را حدود یک سوم افزایش داده و به حدود ۱۱ میلیون بشکه در روز رسانده است. انتظار می رود تولید نفت آمریکا باز هم افزایش یابد. تعداد سکوهای حفاری نفتی آمریکا در طی هفته گذشته ۲ مورد افزایش داشت و به ۸۷۵ سکو رسید که بیشترین تعداد از مارس ۲۰۱۵ تاکنون بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − = 2

کلید مقابل را فعال کنید