کد خبر:267632
پ

هلاکت ۲۲۳ نیروی شورشی در جریان عملیات مشترک نیروهای ویژه، یگان های پهپادی و موشکی+ نقشه میدانی و عکس

ده ها تن از نظامیان ائتلاف و شورشیان وابسته به آن ها در اثر حمله دقیق رزمندگان یمنی به هلاکت رسیدند.

به گزارش مشرق، از حومه شهر الدریهمی در مرکز استان الحدیده خبر می رسد، نیروهای ویژه یمنی در یک عملیات دقیق موفق شدند یکی از بزرگترین پایگاه های فرماندهان ائتلاف و نیروهای شورشی را در نزدیکی نوار ساحلی شناسایی کنند.

نیروهای ویژه یمنی در کمترین زمان ممکن، اطلاعات لازم را در اختیار یگان های پهبادی انصارالله قرار دادند تا یکی از عملیات های بزرگ علیه نیروهای شورشی در چند ماه گذشته در آستانه انجام شدن قرار گیرد.

پهپادهای انصارالله پس از دریافت اطلاعات به سرعت به پرواز درآمدند و با رصد و شناسایی دقیق پایگاه فرماندهان ائتلاف و نیروهای شورشی، اطلاعات را در اختیار یگان های موشکی قرار دادند.

یگان موشکی نیروهای یمنی با شلیک چند موشک، پایگاه فرماندهان ائتلاف و نیروهای شورشی را هدف قرار دادند؛ حدود ۲۲۳ تن از نیروهای شورشی در جریان این عملیات دقیق به هلاکت رسیدند و صدها تن دیگر زخمی شدند.

به گفته منابع میدانی، در لیست کشته شدگان نام ۱۵ فرمانده میدانی دیده می شود که ۲ تن از آنان افسران اماراتی هستند؛ به گزارش مشرق، صدها تن از نیروهای مجروح شورشی به بیمارستان های شهر عدن منتقل شده اند.

به گزارش مشرق، از حومه جنوبی منطقه راهبردی «کیلومتر ۱۶» خبر می رسد، عملیات نیروهای یمنی برای پاکسازی مناطق آلوده ادامه دارد و چند منطقه دیگر در صحرای جنوبی از اشغال نیروهای شورشی خارج شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی در جریان عملیات در حومه جنوبی منطقه «کیلومتر ۱۶» موفق شدند مناطق «ثلاجه المخلافی، حوش البقر» و روستای «المسناء» را به کنترل خود دربیاورند و نیروهای شورشی را به سمت صحرای الدریهمی فراری دهند.

در حال حاضر، با پاکسازی های صورت گرفته، خطری متوجه شهر و فرودگاه الحدیده از محور شرقی (منطقه کیلومتر ۱۶) نیست اما نیروهای شورشی در منطقه «المنظر» در محور جنوبی فرودگاه الحدیده همچنان حضور دارند اما با حملات مستمر و کمین های دقیق نیروهای یمنی زمین گیر شده اند.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 24 = 27

کلید مقابل را فعال کنید