کد خبر:267152
پ

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: وزارت‌ راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که قوه قضائیه باید ورود کرده و برخوردهای لازم در این خصوص صورت گیرد.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس گفت: وزارت‌ راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که قوه قضائیه باید ورود کرده و برخوردهای لازم در این خصوص صورت گیرد.

آخوندی باید درباره اشتباهاتش به قوه قضائیه پاسخگو باشد

محمد وحدتی نماینده مردم بستان‌آباد و عضو فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در خصوص عملکرد آقای آخوندی باید بگوییم پاسخگو بودن چنین فردی دو جنبه دارد.

وی افزود: زمانی که یک وزیر می‌خواهد سمت خود را در آن وزراتخانه ادامه دهد،‌ ما می‌گوییم روند و کاری که در پیش گرفتید مورد انتقاد ما است و در همین رابطه استیضاح شکل می‌گیرد که پس از آن روند خود را طی کند.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس  ادامه داد: زمانی که یک وزیر هنوز در سمت خود حضور دارد ما می‌توانیم عملکرد وی را بررسی کرده و نسبت به رویکرد او انتقاد کنیم؛ حال در همین وضعیت اگر وزیر قبول نکرد که روند مورد انتقاد نمایندگان را تغییر دهد نتیجه استیضاح رای عدم اعتماد به وی و بیرون رفتن وزیر خواهد بود.

وحدتی بر همین اساس اضافه کرد:‌ حال آقای آخوندی استعفا داده و زمانی که کار را ادامه نمی‌دهد یعنی از پس کار خود بر نیامده که استعفا داده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه بحث درباره آقای آخوندی زیاد است البته این نکته هم یادآوری می‌شود که او از نظر تخصصی به کار خود وارد بود. در حوزه راه‌ها کارهای خوبی در کشور انجام داد اما یک سری اقدامات و امور ضروری و جانبی بود که در حوزه آخوندی قابل قبول نبوده و انتقاداتی به آن داشتیم.

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: در صورت استیضاح شدن او حتما به این موارد اشاره می‌‌کردیم که در نتیجه آن یا روند را تغییر می‌داد و یا منجر به رفتن وزیر از کابینه می‌شد.

وحدتی با بیان اینکه در حوزه عملکردی آخوندی مسائل و کم کاری‌هایی صورت گرفته است که از لحاظ قضایی قابل پیگیری است،‌ گفت:  آقای آخوندی این موارد را حتما در هر زمانی هم باشد باید پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه سخنانش تصریح کرد:‌ قوه  قضاییه باید پاسخ دهد و پیگیر باشد که وزارت‌خانه راه و شهرسازی در زمان تصدی آخوندی اشتباهاتی داشته که باید ورود کرده و برخوردهای لازم باید در این خصوص صورت گیرد.

کلیدواژه : محمد وحدتی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 18 = 20

کلید مقابل را فعال کنید