جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۲۱:۳۸:۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۸

رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد “باراک اوباما” برای یک دوره دیگر به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، “دیمیتری مدودف” رئیس جمهوری روسیه از تمایلش برای پیروزی مجدد اوباما در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا خبر داد. وی در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز گفت : شاید هیچ کس به اندازه من خواهان انتخاب مجدد اوباما به این سمت نباشد. بر این اساس مدودف نگران است در صورت روی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، “دیمیتری مدودف” رئیس جمهوری روسیه از تمایلش برای پیروزی مجدد اوباما در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ آمریکا خبر داد.

وی در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز گفت : شاید هیچ کس به اندازه من خواهان انتخاب مجدد اوباما به این سمت نباشد.

بر این اساس مدودف نگران است در صورت روی کار آمدن فرد دیگری در آمریکا، تلاشهای مسکو و واشنگتن برای بهبود روابط بی نتیجه بماند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد در انتخابات ریاست جمهوری آتی روسیه بار دیگر به پیروزی رسیده و بتواند همچنان به عنوان رئیس جمهوری روسیه برنامه های مورد نظرش را در سیاست داخلی و خارجی به اجرا گذارد.
مدودف ۴۵ ساله با این حال از اعلام رسمی نامزدی اش در این انتخابات خودداری کرده و افزود: هنوز زود است درباره نامزدی ام در انتخابات ۲۰۱۲ سخن بگویم.
وی با بیان اینکه قصد ندارد در این انتخابات مقابل “ولادیمیر پوتین” بایستد یادآور شد: این کار به اهدافی که ما سالها است دنبال می کنیم ضربه می زند.
رئیس جمهوری روسیه همچنین با اشاره به اینکه وی و پوتین دو انسان با عقاید مختلف هستند و وجود اختلاف نظر امری عادی است گزارشهای مربوط به گسترش اختلافات بین خودش و نخست وزیر را تکذیب کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید