رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به جزئیات دستگیری یکی از استادان این دانشگاه گفت: با توجه به وضعیت جسمی وی، دادگاه آمریکا موافقت کرد در ازای وثیقه ۴۶۰ هزار دلاری، این استاد دانشگاه صنعتی شریف در منزل تحت مداوا قرار گیرد.

رضا روستا آزاد درحاشیه مراسم اختتامیه مسابقه هواپیماهای بدون سرنش نشین، در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات بازداشت مجتبی عطاردی – استاد دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت: این استاد دانشگاه برای حضور در کنفرانسی به آمریکا سفر کرد که در بدو ورود توسط سیستم قضایی آمریکا دستگیر شد.

وی ادامه داد: این استاد به جرم اینکه در تابستان سال گذشته به منظور خرید تجیهزات آرمایشگاهی به آمریکا مسافرت کرده بود، بازداشت شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف، این تجهیزات را شامل تجهیزاتی برای آزمایشگاه الکترونیک ذکر کرد و گفت: با توجه به اینکه این استاد دانشگاه، عمل جراحی قلب باز داشته و هم اکنون در قلبش ۵ فنر قرار دارد، موافقت شد تا به صورت اخذ وثیقه آزاد شود.

روستاآزاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر این استاد دانشگاه با وثیقه ۴۶۰ هزار دلاری در خانه تحت مداوا است تا چند ماه دیگر در ادامه دادرسی حضور داشته باشد.