رئیس جمهور با اشاره به اینکه تحریمها جلوی پیشرفت های ملت ایران را نمی گیرد گفت: امروز به جایگاهی رسیده ایم که نیازی به فروش نفت به اروپا نداریم و با اقتدار مسیر خود را طی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد ظهر پنجشنبه در جمع کارکنان شرکت مس سرچشمه و در حاشیه افتتاح چندین طرح بزرگ صنعتی با اشاره به بی اثر بودن تحریمهای غرب گفت: تمام سر و صداهای اخیر علیه ایران برای این است که ایران بر روی ریل پیشرفت و توسعه حرکت می کند و دشمن می خواهد جلوی این توسعه را بگیرد.

وی خطاب به دشمنان و غرب گفت: حرکات شما در عرصه های مختلف تعجب آور و از روی غرور و تکبرتان است چرا که عده ای از شما هنوز در خوب استعمار هستید، این چه ادبیاتی است که در مقابل ملت بزرگ ایران به کار می برید، فکر می کنید با این تحرکات به کجا خواهید رسید.

ملت ایران تاریخ را پشت سرگذاشته و بزرگتر از آمریکا دیده است

وی با اشاره به بیانیه های کشورهای غربی گفت: این ملت تاریخ را پشت سرگذاشته است و فراز و نشیبهای زیادی دیده است، این ملت در طول تاریخ بزرگتر از شما را دیده و پشت سرگذاشته است.

رئیس جمهور گفت: دشمنان بدانند اینجا کانون فرهنگ و تمدن است، شما خیال کرده اید با تکیه بر عده ای جاهل در منطقه می توانید به ملت ایران زور بگویید.

وی گفت: برخی ملتهای منطقه تا سوریه است برای آمریکا عزیز هستند اما اگر سوریه نباشد شما را برای چه می خواهند فکر کرده اید آمریکا نفت شما را می خواهد این اشتباه است زیرا تا زمانی که برای سیاستهای سلطه طلبانه آمریکا تاثیر مثبت داشته باشید با شما خواهند بود.

برخی کشورها بازیچه سیاستهای آمریکا هستند/ توصیه می کنیم پنبه را از گوش خود خارج کنید

وی خطاب به برخی از کشورها گفت: شما باید پنبه را از گوش خود خارج کنید و حقیقت را بشنوید نه اینکه بازیچه دست غرب شوید.

احمدی نژاد خطاب به دولت آمریکا نیز گفت: شما را هیجان کاذب برداشته است به راحتی تبلیغ می کنید در حالیکه این راههای شما همه به بن بست ختم خواهد شد شما فکر کرده اید می توانید در خاورمیانه تاثیر بگذارید و اوضاع منطقه را به نفع خود تغییر دهید اما اینگونه نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا سعی دارد به سوریه ضربه بزند گفت: فکر می کنید اسرائیل در صورت ضربه خوردن سوریه از خطر دور می شود اما اینگونه نیست چون ملتها بیدار هستند.

رژیم غاصب صهیونسیتی آینده ای در منطقه ندارد

وی گفت: تا کی شما می توانید با تکیه بر به خواب رفته های منطقه به دیگران ضربه بزنید.

احمدی نژاد افزود: آمریکا بداند اسرائیل را با این کارها نمی توان نجات داد بلکه این امر یک خواب آشفته است که روزی از آن بیدار می شوید، به شما پیشنهاد می دهیم در همین رژیم صهونیستی انتخابات بگذارید و ببینید چند درصد مردم اسرائیل دولت رژیم اسرائیل را قبول دارند.

وی گفت: کشوری که هویتی ندارد و تنها با حمایت یک اقلیت صاحب ثروت و قدرت خود را سرپا نگه داشته است آینده نخواهد داشت.

احمدی نژاد افزود: آمریکا چشمان خود را باز کند زیرا طوفان دارد می آید و شما و هم پیمانان تان که اکثرا یک گوشه کوچک از دنیا را گرفته اید چگونه می توانید بر خواست ملتها تاثیر بگذارید.

هدف تحریمها ملت ایران هستند/ ملت از خاک طلا می سازد

رئیس جمهور گفت: آمریکا می گوید هدف تحریمها ملت ایران نیستند و مسئولان را هدف قرار داده است اما این درحالی است که نوع تحریمها به گونه ای است که مستقیما توده مردم را تحت تاثیر می گذارد و به مسئولان صدمه نمی زند.

وی بیشترین بار تحرمیها را به دوش ملت دانست و گفت: غرب ملت ما را هدف قرار داده است.

وی گفت: آنها می گویند ما تحریم می کنیم چون ایران مذاکره نمی کند و این درحالی است که در آستانه مذاکرات ایران را تحریم می کنند و دنبال بهانه سازی برای مذاکره نکردن هستند.

ایران ۳۰ سال است به آمریکا نفت نمی فروشد اما سربلند است

احمدی نژاد افزود: غرب بداند که ملت ایران هر چه بخواهد را از خاک درست می کند و نیازی به شما ندارد شما نفت ما را تحریم می کنید اما نمی بینید که ۳۰ سال آمریکا از ما نفت نخرید اما اتفاقی نیفتاد و ایران با سربلندی مسیر خود را پیش گرفت امروز هم به شما می گوییم نیازی به فروش نفت به چند کشور اروپایی نداریم.

وی گفت: بانک مرکزی ما را تحریم می کنید اما مگر تاکنون شما با بانک مرکزی ما در ارتباط بودید حجم مبادلات ارزی ما در سال ۲۰۰ میلیاد دلار است که تنها ۲۴ میلیارد آن با اروپاست.

احمدی نژاد گفت: در مقطعی ۹۰ درصد مبادلات ارزی ما با اروپا بود اما خود شما می دانید که هم اکنون این مبادلات به ۱۰ درصد رسیده و نمی تواند تاثیری بر اقتصاد ایران بگذارد.

وی با اشاره به توانمندیهای ملت ایران گفت: تاریخ نشان داده است ملت بزرگ ایران هر چه با مانع بزرگتری مواجه شوند بیشتر مقاومت می کنند.