کد خبر:258987
پ

تصویب تحقیق و تفحص از گمرک در کمیسیون اقتصادی مجلس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با تقاضای تحقیق و تفحص درباره عملکرد گمرک خبر داد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با تقاضای تحقیق و تفحص درباره عملکرد گمرک خبر داد.

 «زهرا سعیدی مبارکه» گفت: برخی نمایندگان، تحقیق و تفحص از عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران را درخواست کرده بودند. بر این اساس در نشست امروز کمیسیون اقتصادی، این تقاضا بررسی شد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون تحقیق و تفحص از عملکرد گمرک جمهوری اسلامی ایران در زمینه تخلفات مالی، قاچاق کالا، تبانی و تخطی از قانون تصویب شد.
سعیدی مبارکه ادامه داد: اقتصاد کشور در شرایطی است که باید همه دستگاه‌ها با هماهنگی و همدلی بیشتر مسوولیت‌ها و وظایف خود را انجام دهند.
سعیدی مبارکه یادآوری کرد: گمرک باید ترخیص کالا‌ها را در مدت زمان کمتری و با شفافیت انجام دهد تا واحد‌های تولیدی برای دریافت مواد اولیه و تجهیزات با مشکل روبرو نشوند.
به گزارش ایرنا، دوم مردادماه رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: از ۲ سال پیش موضوع ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو را مطرح کرده‌ایم که ۵۴ نفر دستگیر شده‌اند.

«امیر خجسته» در یک نشست خبری افزود: همچنین در گمرک ۱۳۵ متخلف درباره ثبت سفارش‌ها دستگیر شده‌اند.
رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران هشتم مردادماه در دستورالعملی که ابلاغ شد، تاکید کرد برای جلوگیری از وقفه در انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا به ویژه کالا‌های اساسی و مواد اولیه واحد‌های تولیدی، گمرک‌های اجرایی کشور باید ۶ روز هفته در محل کار خود حاضر و به خدمت رسانی مشغول باشند.
همچنین هرگونه تعطیلی و برقراری شیفت کاری در روز‌های پنجشنبه خلاف قوانین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

99 − = 92

کلید مقابل را فعال کنید