نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر خود به گویان گفت : فرانسوا اولاند بدون داشتن ایده تبلیغ می کند. به نوشته شماره امروز روزنامه لوفیگارو در اینترنت ، نیکلا سارکوزی تصمیم دارد در مقابل رقیب انتخاباتی اش فرانسوا اولاند نامزد سوسیالیست ها که تبلیغات خود را از دیروز شروع کرد بازی مخالفت در پیش گیرد و مستقیم وارد بازی نشود.

در حالی که اولاند در جمع سوسیالیست ها و زیر نور سالنی ده هزار نفری و در جمع هنرمندان بود ، رئیس جمهور با سفر به ماوراء بحار تلاش کرد خود را در کنار فرانسویان محروم قرار دهد. نیکلا سارکوزی در جمع مردم گویان بدون نام بردن از اولاند گفت : من به نگرانی های شما پاسخ های صحیح و عینی خواهم داد و تلاش می کنم دقیق باشم. نیکلا سارکوزی که در نظرسنجی ها عقب تر از رقیب سوسیالیست خود قرار دارد به تازگی در کاخ الیزه با یکی از مشاورانش که از یک نظرسنجی صحبت کرده بود به شدت برخورد کرد.

سارکوزی گفته بود : نظرسنجی ها را رها کنید! هنگامی که آمار خوب است سرخوش می شوید و هنگامی که بد باشد افسرده می شوید و نمی توانید کار کنید! سارکوزی معتقد است فرانسوا اولاند تبلیغاتی معمولی به راه انداخته و ایده مشخصی ندارد.

او با شوخی به اطرافیانش گفته است بر خلاف مارتین اوبری که زنی با عقاید راسخ است اولاند بسیار دست و دل باز است!