به گزارش افق نیوز/ استقلال از امروز تبریزی را در اختیار دارد، باشگاه ذوب آهن روز اول، ۲،۵ میلیارد برای رضایتنامه تبریزی خواسته بود که با توجه به باقی ماندن یک سال از قرارداد این بازیکن، رقم عجیبی محسوب می‌شد. با این حال ذوبی‌ها، خیلی هم به استقلال تخفیف ندادند و در نهایت، با یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تبریزی را واگذار کردند. رقمی که رکورد شجاعیان را شکست و او را به گرانترین انتقال بین دو تیم لیگ برتری تبدیل کرد.

اما رکورد دوم این مهاجم مربوط به حضور او در آسیا است، مرتضی تبریزی که قرارداد دو ساله اش را با آبی پوشان منعقد کرد، از روز جمعه رسما در خدمت این تیم است و می‌تواند از هفته سوم و دیدار آبی پوشان مقابل تراکتورسازی این تیم را همراهی کند. اما مهاجم جدید تیم استقلال از شرایطی کاملا ویژه در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برخوردار است.تبریزی در مرحله گروهی این مسابقات با پیراهن ذوب آهن در میدان حضور یافت و در مرحله یک هشتم نهایی نیز با همین تیم مقابل استقلال به میدان رفت که در نهایت ذوب آهن با هدایت امیر قلعه نویی در حالی تن به شکست داد که تبریزی نیز در آن بازی برای ذوب آهن بازی کرد.

تبریزی تنها بازیکن ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در این فصل می شود که با پیراهن دو تیم در این مسابقات حضور خواهد داشت. وی که تا پایان مرحله یک هشتم نهایی برای ذوب آهن در این مسابقات بازی کرد در مرحله یک چهارم نهایی با پیراهن استقلال به میدان می رود تا از این نظر تبدیل به بازیکنی خاص در آسیا شود.تبریزی در مرحله گروهی ۴ گل برای ذوب آهن به ثمر رساند و در صورتی که با پیراهن استقلال هم موفق به گلزنی شود، تبدیل به تنها بازیکن ایرانی می شود که در لیگ قهرمانان آسیا در یک  فصل با پیراهن دو تیم در این تورنمنت به میدان می رود و احتمالا گلزنی هم خواهد کرد که آن یک رکورد دیگر به شمار می رود.