اسراییل و آمریکا اخیرا با موجی از حملات سایبری مواجه شده اند که نه قادر به متوقف کردن آن هستند و نه می توانند منشا آن را پیدا کنند.
شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ دیروز در گزارشی با اشاره به مطلب فوق اعلام کرد، پایگاه های اینترنتی بورس تل آویو، شرکت هواپیمایی اسراییل «ال عال» و همچنین دو پایگاه اینترنتی دولتی جمهوری آذربایجان، که اخیرا اتحاد نزدیکی با اسراییل برقرار کرده اند، روز دوشنبه هدف حملات سایبری قرار گرفتند و دسترسی به آنها به صورت موقت غیرممکن شد.
فرانس ۲۴ ادامه داد: با این که حملات اخیر هنوز تاثیرات محدودی داشته است اما احتمال دارد حملات در هفته ها و ماه های آینده گسترش یابد.
سایر دیفنس سامیت، سازمان منطقه ای که در زمینه امنیت سایبری در خاورمیانه فعالیت دارد هشدار داده است که اقدامات اخیر هکرهای کشورهای اسلامی علیه اسراییل حاکی از در پیش بودن جنگ سایبری واقعی علیه اسراییل است و این که این حملات جبهه جدیدی را در مناقشه ای باز می کند که اسراییل را در برابر مردم خاورمیانه قرار داده است.
در همین حال در آمریکا هم گروه هکرهای «ناشناس» حملات گسترده ای را به سایت های رسمی آمریکایی آغاز کرده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، گروه هکرهای ناشناس- انونیموس- روز پنج شنبه اعلام کرد سایت وزارت دادگستری آمریکا و شرکت یونیورسال موزیک را غیرفعال کرده است. حملات سایبری روز جمعه نیز ادامه دارد. هکرهای انونیموس همچنین به سایت رسمی اف بی ای، انجمن صنایع حرفه ای موسیقی حمله کرده اند.
تحلیلگران آمریکایی عقیده دارند این حملات نشان دهنده گسترش موج بیداری اسلامی و نفرت از آمریکا و اسراییل در خاورمیانه است که علاوه بر عرصه واقعی به فضای سایبری نیز کشیده شده است.