کد خبر:258493
پ

تصاویر جنجالی‌ترین انتقال سال فوتبال ایران را ببینید

البته آبی ها تاکید داشتند سالی تا ۶۰ هزار دلار هم می توانند از این بازیکن و باشگاه جدیدش حق رشد بگیرند. یعنی اقلا ۴ سال و ۲۵۰ هزار دلار اضافه بر رقمی که توافق خواهند داشت.

حسینی رسما به ترابوزان پیوست. این پایانی بود بر دو هفته جنجال و دعوا بر سر بازیکنی که ماجرای جدایی اش از استقلال حتی پای دولت دو کشور را به میان کشید.

افق نیوز/پس از کش و قوس های فراوان در نهایت صبح امروز مدافع ملی‌پوش استقلال به طور رسمی با امضای قراردادی به تیم ترابوزان اسپور ترکیه پیوست. حسینی در این تیم لباس شماره ۵ را به تن می کند و گفته می شود توافق تیم ترکیه ای با استقلال برای اخذ رضایت‌نامه حسینی ۱۵۰هزاردلار است.

از پایان حام جهانی ، مجید حسینی که با پیشنهاد خوب ترکیه ای ها وسوسه شده بود ، به تمرینات استقلال نرفت. البته آبی ها در پست او به میزان کافی بازیکن داشتند ولی اینکه ستاره جوان شان اینچنین یکباره تصمیم به جدایی بگیرد ، ماجرایی بود که باورشان نمی شد. آن هم در شرایطی که هواداران تیم خیلی به جدایی ستاره های بزرگترشان اعتراض داشتند ، مجید حسینی گزینه ای بود تا استقلال بخواهد با او اقتدار نشان دهد.

ماجرا اما چیز دیگری بود. بحث دخالت وزارت ورزش در حمایت از یکی از دو تیم ، سبب شده بود وزارت ورزش زیر فشار باشدو ناگهان خبری از سوی یک رسانه ترکیه ای درباره اینکه موضوع حسینی و اختلافات بین استقلال و ترابوزان از سوی دولت ایران و توافقات دیپلماتیک حل می شود ، درگیری ها را بیشتر کرد. استقلالی ها بندی در قرارداد مجید حسینی گذاشته بودند که در ازای دریافت ۱۰۰ هزار دلار این بازیکن می توانست برود. او هم همین کار را می خواست بکند.

تیم جدید اما می گفتند درباره مجید حسینی گفته شده با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار و دریافت رضایتنامه. این واژه اخذ رضایتنامه را آنها بهانه کرده بودند.

البته آبی ها تاکید داشتند سالی تا ۶۰ هزار دلار هم می توانند از این بازیکن و باشگاه جدیدش حق رشد بگیرند. یعنی اقلا ۴ سال و ۲۵۰ هزار دلار اضافه بر رقمی که توافق خواهند داشت.

حالا اما گفته شده کل این مبلغ شده ۱۵۰ هزار دلار برای رضایتنامه. یعنی فقط ۵۰ هزار دلار بیشتر.

کسی هنوز حرفی درباره سرنوشت حق رشد حسینی نزده است اما جدی ترین چیزی که در این باره به آن اشاره شده است ، نقل قولی از خود امیرحسین فتحی بوده. سرپرست باشگاه گفته در یک برنامه رادیویی گفته بود:«دنبال این هستیم که در قراردادش بندی بگذاریم که اگر از ترکیه به تیم های بزرگتری رفت ، درصد قابل قبولی به استقلال برسد.»

این بند البته پیشتر در قرارداد بازیکنانی مثل مهدی مهدوی کیا برای پرسپولیس گذاشته شده بود و برای این تیم در دهه ۸۰ درآمد بزرگی ایجاد کرد که در دعواهای مدیریتی آن پول نابود شد!

 

منبع
خبرانلاین
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 5

کلید مقابل را فعال کنید