کد خبر:258154
پ

نشانه های سکته قلبی را چگونه تشخیص دهیم

افق نیوز/ فوق تخصص جراحی قلب گفت: شیوع بیماری قلبی به ۴۵ تا ۵۰درصد افراد میانسال رسیده است و شیوع بیماری فشار خون  در ۵۰ سالگی  ۴۰تا ۵۰ درصد هست .

فوق تخصص جراحی قلب گفت: خیلی از بیماران هستند که  نشانه هایی از بیماری قلبی دارند اما از مراجعه به پزشک امتناع می کنند که تاخیر در مراجعه به پزشک می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد.

وی گفت: وقتی که افراد دیر به پزشک مراجعه کنند موجب تاخیر و تغییر درمان است که با درمان دارویی جوابگو نیست وباعث فاجعه های غیرقابل بازگشت و تخریب قلب می شود.

وی ادامه داد: افراد زیر برای کنترل بیماری قلب باید به پزشک  مراجعه کنند و بیماری های قلبی بسیار شایع شده و رو به افزایش ایت و شایع باعث می شود علائم غیر معمول و یا بی علامت باشند.

وی افزود:افرادی که عامل خطر ساز دارند مانند مصرف سیگار وکم تحرکی فشار خون و چربی خون بالا بدون داشتن علایم هر چقد بالای سی باشند باید به پزشک مراجعه کنند.

به گفته این فوق تخصص قلب اگر درد قفسه سینه ناگهانی باشد یا مداوم فشارنده یا خیلی شدید باشد باید به طور جدی بیماری قلب  پیگیری شود.

وی بیان کرد: درد سوزاننده فشارنده و یا خنجری روی قفسه سینه همراه با تعریق و تنگ نفس  و بی حالی مساوی سکته قلبی است.

معصومی گفت:گاهی مواقع درد در محل معده حس می شود و با تعریق باشد به عنوان سکته قلبی تلقی می شود خصوصا که با شربت معده تسکین نشود.

وی گفت:دردی که به شانه، چانه ،بازوی چپ  و تنگی نفس شبانه کشیده شود  ممکن است مقدمه سکته قلبی باشد به خصوص  اگر فرد به دیابت مبتلا باشد.

منبع
باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 88

کلید مقابل را فعال کنید