کد خبر:258086
پ
محسن اسماعیلی:

بستن تنگه هرمز تهدید توخال نیست؛ یک واقعیت است

افق نیوز/ عضو مجلس خبرگان گفت: مسئولینی که امروز قبول مسئولیت می‌کنند باید بدانند که در جبهه نابرابر حضور می‌یابند و مثل دفاع مقدس باید آماده فداکاری و از خود گذشتگی باشند .

محسن اسماعیلی: بستن تنگه هرمز تهدید توخالی نیست

محسن اسماعیلی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری درباره اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در برابر تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا، اظهار داشت: این مواضع از شخصی مانند آقای روحانی و هرکس که در مکتب انقلاب بزرگ شده انتظار می‌رفت.

وی افزود: از محکمات مکتب امام خمینی این است که در مقابل دشمن زورگو نباید کوتاه آمد. ظلم‌پذیری اندازه ظلم‌کردن زشت و ناپسند است. این عربده‌کشی‌های ترامپ مثل گذشته موجب انسجام و وحدت می‌شود و با تحمل برخی مشکلات می‌توان پای ارزش‌ها ایستاد و در دامن همین تحریم‌ها رشد ما نهفته است.

** بستن تنگه هرمز تهدید توخال نیست؛ یک واقعیت است

اسماعیلی درباره تهدید بستن تنگه هرمز توسط جمهوری اسلامی تصریح کرد: این مسئله یک سیاست راهبردی نظام و بیان یک واقعیت است و تهدید توخالی نیست اولین کشوری که باید از این تنگه بهره ببرد جمهوری اسلامی است و اگر قرار باشد ما سود نبریم دیگران هم نباید سود ببرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره شرایط اقتصادی کشور و لزوم برنامه‌ریزی برای حل مشکلات معیشتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سالهای اخیر بارها اعلام کرده‌اند که برنامه اصلی دشمن زمینگیر کردن ما در زمینه اقتصادی است. اخیرا هم ایشان فرموده‌اند که دشمن برای جنگ با ما قرارگاه جنگ اقتصادی تشکیل داده و اتاق جنگ خود را از وزارت دفاع به وزارت خزانه داری منتقل کرده است.

**هرکس می‌تواند در اقتصاد مقاومتی موثر باشد وظیفه شرعی و انقلابی دارد

وی افزود: وقتی دشمن اتاق جنگ خود را به وزارت خزانه داری منتقل و همه توان خود را برای ضربه زدن به ما از جبهه اقتصادی متمرکز کرده، عقل و منطق ایجاب می‌کند که ما هم همه توان خودمان را در این جبهه متمرکز کنیم. نه تنها مسئولین اقتصادی بلکه هرکسی که به هر شکلی اظهارات و اقداماتش می‌تواند در معیشت مردم و در اقتصاد مقاومتی موثر باشد امروزه وظیفه شرعی و انقلابی دارد.

اسماعیلی درباره اظهارات اخیر چهره‌های سیاسی برای تغییر تیم اقتصادی دولت تصریح کرد: دولت هم اعلام کرده که وضعیت فعلی نشانگر این است که باید تجدید نظر صورت بگیرد و امیدواریم که تبدیل به احسن بشود. ضمن تقدیر از آنچه که پیشینیان انجام داده‌اند باید نیروهای تازه نفس وجود داشته باشند تا در این عرصه نابرابر که مانند جنگ است آماده فداکاری باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسئولینی که امروز قبول مسئولیت می‌کنند باید بدانند که در جبهه نابرابر حضور می‌یابند و مثل دفاع مقدس باید آماده فداکاری و از خود گذشتگی باشند تا در این صورت ان شالله نصرت الهی شامل حال ما بشود.

منبع
تسنیم
کلیدواژه : محسن اسماعیلی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − 85 =

کلید مقابل را فعال کنید