رئیس رسانه ملی از فرستنده‌های پرقدرت تلویزیونی دیجیتال ساخت متخصصان داخلی رونمایی کرد.
مهندس ضرغامی پس از رونمایی از فرستنده‌های تلویزیونی دیجیتال ۲۰۰، ۵۰۰  و یک کیلو وات در مراسم پایانی دومین همایش بین‌المللی “رسانه‌های نوین، فرصت‌ها و چالش‌ها” گفت:‌ مردم ما حق دارند با بالاترین کیفیت، تصاویر تلویزیونی را ببینند.
وی افزود:‌ هم‌اکنون حدود ۵۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش تلویزیون‌های دیجیتال قرار گرفته‌اند.
رئیس رسانه ملی گفت:‌ پیش از این در بسیاری از نقاط کشور چهار تا پنج کانال به صورت آنالوگ دریافت می‌شد، اما اکنون شانزده شبکه تلویزیونی در سیستم‌های دیجیتال با کیفیت بالا قابل دریافت است.
وی از عملکرد گسترده و موفق در حوزه تلویزیون‌های دیجیتال به عنوان حرکتی جهادگونه در سال جهاد اقتصادی یاد کرد و افزود:‌ این نقطه عطفی در رسانه ملی است که در تاریخ تحولات تلویزیون‌های دیجیتال ماندگار خواهد شد.
آقای ضرغامی با اشاره به ویژگی‌های جغرافیایی کشور گفت:‌ نصب فرستنده‌های تلویزیونی دیجیتال در نقاط کور گران تمام می‌شود، اما راه‌حل‌هایی در دست بررسی است تا هر ایرانی بتواند از سیگنال‌های زمینی استفاده کند.
وی بر ضرورت پیشرفت هماهنگ و مناسب اقدامات برای گذر از آنالوگ به دیجیتال تاکید کرد و افزود:‌ در کنار اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی برای استفاده از مبدل‌های دیجیتال باید پوشش تصویری را هم کامل کرد و گیرنده‌های دیجیتال به صورت انبوه در اختیار مردم قرار گیرد.
آقای ضرغامی گفت:‌ این کار یک پروژه ملی است و همه کشور باید در آن سهیم شوند.
وی افزود: دولت با درک اهمیت این پروژه ملی، تاکنون همکاری خوبی با ما داشته است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه با موفقیت در ساخت فرستنده‌های دیجیتال به خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: ‌از اول انقلاب تا امروز به‌ویژه در دوران دفاع مقدس همیشه در حال تحریم بوده‌ایم اما این تحریم‌ها اثری نداشت و ما امروز در فناوری‌های نوین مانند انرژی هسته‌ای در بالاترین سطح قرار داریم.
وی افزود:‌ ما اکنون دانش هسته‌ای داریم و آن را در اختیار اهداف صلح‌آمیز قرار داده‌ایم.
آقای ضرغامی ابراز امیدواری کرد که متخصصان داخلی بتوانند خدمات جدیدی در حوزه رسانه و فناوری‌های نوین به دانش بشری اضافه کنند.
در ادامه این مراسم، رئیس رسانه ملی در ارتباط تصویری با مرکز خوزستان، با فعالیت فرستنده‌های پرقدرت تلویزیونی دیجیتال ساخت داخل در این استان آشنا شد.
در پایان همایش بین‌المللی رسانه‌های نوین، فرصت‌ها  و چالش‌ها، از پدید آورندگان۱۴ مقاله برتر تجلیل شد و مدیران و مسؤلان شرکت‌های موفق در تولید فرستنده‌های تلویزیونی دیجیتال و گیرنده‌های دیجیتال هم لوح تقدیر دریافت کردند.