کد خبر:255294
پ

جدول گروه‌های ۸گانه و ریز امتیازات /صعود ژاپن و آرژانتین با ۴ امتیاز و حذف ایران با ۴ پوئن+تصاویر

نکته جالب مرحله مقدماتی صعود آرژانتین و ژاپن با ۴ امتیاز و حذف تیم ملی کشورمان با همین تعداد امتیاز است.

خبرگزاری فارس: جدول گروه‌های 8گانه و ریز امتیازات /صعود ژاپن و آرژانتین با 4 امتیاز و حذف ایران با  4 پوئن+تصاویر

یه گزارش افق نیوز، مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با پایان مصاف های سوم در ۸ گروه به انتها رسید و تیم‌های صعود کرده به یک شانزدهم نهایی و تیم‌های کشورهای حذف شده از جام جهانی مشخص شدند.تنها تیم‌های که جام را بدون امتیاز ترک کردند پاناما و مصر بودند که نتوانستد پوئنی را به دست آورند و با دستان خالی با روسیه وداع کردند.

نمایندگان قاره سیاه در روسیه ناکامی به سابقه‌ای داشتند و هیچکدام از مصر، مراکش، نیجریه ، سنگال و تونس نتوانستند راهی مرحله بعد شود.

کرواسی و بلژیک تنها تیم‌های بودند که با ۳ پیروزی ۹ امتیاز کامل مرحله گروهی را کسب کردند.

حذف مدافع عنوان قهرمانی آلمان با شکست ناباورانه مقابل کره‌جنوبی مهم‌ترین رخداد دیدارهای گروهی به است.

در جداول زیر ریز امتیازات گروهای ۸ گانه و چگونگی صعود و حذف تیم ها  را مشاهده می‌کنید:

در گروه A صعود اروگوئه و میزبان و حذف بدون امتیاز مصر و کسب اولین پیروزی تاریخ عربستان در جام جهانی از مهم‌ترین اتفاقات رخ داده به حساب می‌آید.

بازی‌های قابل قبول تیم ملی کشورمان و کسب امتیاز مراکش از اسپانیا و صعود سخت اسپانیا و پرتغال از اتفاقات مهم گروه B است.

در گروه C صعود قابل پیش‌بینی فرانسه و دانمارک و نمایش ضعیف استرالیا بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

در گروه D کرواسی تمام امتیازات را با کسب ۳ پیرزوی به دست آورد و به همراه بلژیک به  تنها تیمی مبدل شد که با ۹ امتیاز کامل راهی مرحله بعد شد.در نقطه مقابل آرژانتین نمایش بسیاری بدی با مسی داشت و با شانس و اقبال توانست جواز صعود را کسب کند.حذف سخت و پر چالش نیجریه وایسلند از دیگر رخداد‌های گروه D است.

در گروه E بازی‌های ابتدای غافلگیرانه آغاز شد و سوئیس با کسب امتیاز مقابل برزیل خود را در قامت مدعی نشان داد در ادامه بازهای برزیلی آرام ارام پیش رفت و در نهایت با کسب ۷ امتیاز به همراه سوئیس موجبات حذف صربستان و کاستاریکا را رقم زدند.

شگفتی جام در گروه F و جایی که مدافع عنوان قهرمانی، آلمان در حالتی سردرگم مقابل مکزیک و کره تن به شکست داد و حذف شد رقم خورد. در پایان سوئد و مکزیک از غفلت شاگردان لو سود برده و راهی مرحله بعد شدند.کره‌جنوبی هم با شکست آلمان آبرومندانه روسیه را ترک کرد.

در گروه G از ابتدا انگلیس و بلژیک مدعی صعود بودند و نکته مهم مصاف این دو قدرت در بازی گروهی بود که در نهایت شیاطین سرخ با برتری در ۳ بازی و ۹ امتیاز کامل راه صعود را پیش گرفتند.اولین گل پرو در جام جهانی و نمایش بی تاثیر تونس هم از چشم‌ها پنهان نماند.

گروه H معادلات پیچیده‌ای داشت و ژاپن در حالی که رقابت نزدیکی با کلمبیا داشت در نهایت با کسب ۴ امتیاز به عنوان تنها نماینده آسیا راهی مرحله حذفی شد. در این گروه لهستان و سنگال شانس صعود داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

74 + = 79

کلید مقابل را فعال کنید