جلیل سالاری امروز در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت نفت گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تا پایان سال جاری حدود ۴۰ طرح خود را به بهره برداری می رساند که با افتتاح آن ها این توان برای شرکت پالایش و پخش فراهم می شود که بنزین و گازوئیل تولیدی را مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه کند.
وی افزود: ۲۹ دی ماه جاری به مناسبت روز هوای پاک به صورت نمادین و با اضافه شدن یکی از واحدهای طرح بهینه سازی پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند، ترکیبی به اجزای بنزین اضافه می شود که کیفیت بنزین معمولی مطابق با استانداردهای بین المللی تولید خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک بنزین معمولی با اکتان ۹۰ و بنزین سوپر با اکتان ۹۵ در جایگاههای شرکت پخش عرضه می شود خاطرنشان کرد: شاخص های زیست محیطی این بنزین در حد شاخص های بین المللی است.
سالاری تصریح کرد: با راه اندازی این طرح توانستیم اکتان را از ۸۵ به ۹۰ رسانده و میزان گوگرد را از یک هزار پی پی ام به ۴۰ پی پی ام کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت ملی پخش خاطرنشان کرد:عرضه بنزین یورو ۴ ابتدا در شهر تهران انجام خواهد شد و از ابتدای سال آینده نیز این نوع بنزین به تدریج در کلان شهرهای دیگر عرضه می شود.
وی در مورد عرضه گازوئیل یورو ۴ گفت: این نوع گازوئیل در پالایشگاه امام خمینی(ره) تولید و همزمان با عرضه بنزین یورو ۴ در سطح تهران توزیع خواهد شد که شاخص های این فرآورده نفتی نیز منطبق با شاخص های زیست محیطی بین المللی است.