علی مطهری با بیان اینکه تجربه مشروطیت در کشور ما در حال تکرار است، گفت: برخی که معلوم نیست ریشه شان از کجا آمده است تنها خود را انقلابی و اصولگرای واقعی می‌دانند و بقیه را منحرف و بی‌بصیرت و غیرانقلابی بر می‌شمارند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مطهری عصر امروز در اولین همایش جبهه مردم سالاری گفت: پس از مشروطه عده ای فرصت طلب روی کار آمدند و باعث شدند مشروطه به سمت نوعی استبداد کشیده شود. الان هم احساس می کنم که فضا به همان سمت در حال حرکت و تجربه مشروطیت در حال تکرار است  برخی که معلوم نیست ریشه شان از کجا آمده است تنها خود را انقلابی و اصولگرای واقعی می‌دانند و بقیه را منحرف و بی‌بصیرت و غیرانقلابی بر می‌شمارند.

وی یکی از اجزای سیره نبوی را که مرتبط با شرایط امروز و مسئله انتخابات است ،تحت عنوان “نحوه استخدام وسیله” تبیین کرد و با طرح سئوالاتی نظیر اینکه آیا برای رسیدن به هدف مقدس مجاز به استفاده از وسیله غیر مقدس هستیم؟، آیا برای تبلیغ دین مجاز به استفاده از جهل مردم هستیم؟ و … گفت: آیا برای رسیدن به نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری می توانیم از دروغ، تهمت یا تخریب شخصیت دیگران استفاده کنیم؟ بدیهی است که هدف مقدس وسیله را توجیه نمی کند و این درست نیست که بگوییم حالا که هدف درست است پس وسیله هر چه بود اشکال ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم درباره انتخابات مجلس پیش رو نیز گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات مجلس نهم به دو جهت اهمیت دارد. یکی به لحاظ موقعیت کشور در صحنه بین الملل و دوم از نظر نتیجه انتخابات. از یک سو در معرض تحریم‌های بسیار سخت و در معرض تهدید نظامی هستیم و به نظر می‌رسد که بهترین راه دفع این خطرها این است که مشارکت حداکثری داشته باشیم.

این کاندیدای مجلس نهم که از سوی هیئت اجرایی انتخابات رد صلاحیت شده است گفت: اگر عقل سیاسی ما به این حد رسیده بود که از شرایط انتخابات به عنوان بهترین فرصت استفاده کنیم و مشارکت بالای ۷۰ درصدی در انتخابات ایجاد می کردیم غربی‌ها از نقشه‌های خود دست بر می‌داشتند. غربی‌ها هیچ گاه به کشوری که در داخل محکم است حمله نظامی نمی‌کنند آنها زمانی وارد عراق شدند که عراق از هم پاشیده شده بود و بسیاری از وزرای آنها را خریده بودند.

فرزند شهید مطهری در تبیین جهت دومی که اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس نهم را بیشتر می کند خاطرنشان کرد: اگر مشارکت در انتخابات پائین باشد مطمئن باشید همین گروههای تندرو و افراطی یعنی همین کسانی که معتقدیم با عملکرد خود کشور را به اینجا رسانده‌اند پیروز انتخابات خواهند بود اما اگر مشارکت بالا باشد افراد روشن بین و مستقل و افرادی که به فکر آینده انقلاب هستند می توانند به مجلس راه یابند و در مجلس فراکسیونی تشکیل دهند که تاثیر گذار باشد و بسیاری از مطالبات مردم از طریق مجلس نهم قابل پیگیری شود.

وی در بیان یک انتقاد نسبت به اصلاح طلبان گفت: یکی از انتقادهایی که به اصلاح طلبان دارم این است که مطالبات خود از انتخابات گذشته را به انتخابات آینده پیوند می‌دهند که این را درست نمی دانم. البته ما برای اصلاح طلبان احترام قائل هستیم و قبول داریم یک سری مطالبات دارند.