چندی پیش بولتن نیوز در مطلبی با عنوان «مافیای هاشمی- جاسبی به دنبال تسخیر دانشگاه آزاد» به تحلیل یارکشی‌های تیم آقای هاشمی برای تصاحب کماکان دانشگاه آزاد پرداخت. در آنجا گفته شد که تیم آقای هاشمی و جاسبی برای آنکه بتوانند بر ریاست مادام العمر خود بر دانشگاه آزاد ادامه دهند حتی حاضر شدند دستور جلسه را تغییر داده و به مباحث حاشیه‌ای و بی خاصیت بپردازند و تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد را به جلسه ۲۱ دی ماه موکول کنند.

 

در جلسه ۲۱ دی ماه یعنی چهارشنبه‌ی گذشته، مجددا آقای هاشمی برای آنکه تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد به تعویق بیفتد بهانه‌ی حضور در جلسه‌ی همه‌ی گزینه‌های پیشنهادی برای ریاست دانشگاه را پیش کشید و گفت: باید هر یک از گزینه‌های پیشنهادی ریاست دانشگاه آزاد را در جلسات آینده دعوت کرده و برنامه‌های‌شان را بشنویم، بعد تصمیم‌گیری کنیم.

این موضوع باعث اختلاف بین اعضا شد. پنج نفر از اعضا یعنی آقایان حجت‌الاسلام و المسلمین محدمدیان، کامران و فرهاد دانشجو، مرضیه وحید دستجردی و فریدون عزیزی رأی خود را به‌طور مکتوب مبنی بر موافقت با ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد اعلام و تأکید کردند که بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه جلسه گذشته هیئت امنای دانشگاه آزاد، باید تکلیف رئیس در همین جلسه مشخص شود. که این کار نیز مورد مخالفت آقای هاشمی و تیم او قرار گرفت. در نهایت کامران دانشجو به‌عنوان مأمور تشکیل جلسه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رأی اکثریت (پنج نفر از مجموع ۹ عضو دارای حق رأی)، اعلام کرد که فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد است و برای بررسی در جلسه بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به این شورا معرفی خواهد شد.

اما شواهد امر گویای این حقیقت است که هم چنان تیم هاشمی- جاسبی برای استیلای خود بر این دانشگاه از هیچ اقدامی فرو گذار نکرده است. در همین حال یک مقام مسئول در دانشگاه آزاد، دیروز در گفتگو با خیرنگار بولتن نیوز اذعان کرد: عبدالله جاسبی بر سر کار خود بعنوان رئیس دانشگاه آزاد همچنان حاضر می شود!

این مقام مسئول در دانشگاه آزاد ادامه داد: هنوز تغییر و تحولات در ریاست دانشگاه اتفاق نیافتاده و جاسبی امروز هم بر سر کار خود حاضر شده است.

وی افزود: از نظر ما جاسبی همچنان رئیس دانشگاه آزاد است و وی امروز یکشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۰ هم بر سر کار خود حاضر شده و بر سر میز ریاست دانشگاه تکیه زد.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد تصریح کرد: بر خلاف آنچه که برخی ادعا کردند، ریاست جاسبی بر دانشگاه آزاد پایان نپذیرفته چرا که وی نه استعفاء داده و نه برکنار شده است. وی گفت: تغییر و تحولاتی که برخی رسانه ها از آن خبر داده بودند از سوی دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد تکذیب شد.