جمعه, ۱۴ آذر ۱۳۹۹ / ۰۵:۵۱:۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۰

برخی فیلم‌ها به‌جای توقیف، اکران محدود می‌شوند

برخی از فیلم‌ها به جای آنکه توقیف شوند، به‌صورت محدود اجازه نمایش در تهران و برخی شهرستان‌ها به آن‌ها داده می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس تصمیم وزارت ارشاد برخی از فیلم‌ها به جای آنکه توقیف شوند، به‌صورت محدود اجازه نمایش در تهران و برخی شهرستان‌ها به آن‌ها داده می‌شود.

افق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «سیدمحمد حسینی» درباره اکران نشدن برخی فیلم‌ها در شهرستان‌ها گفت: برخی فیلم‌ها به علت پرداختن به مسایل خاصی که شاید مبتلا به کلان شهرها بوده و جنبه هشدار برای خانواده‌ها به‌منظور مراقبت بیشتر داشته باشد، فقط در تعدادی از شهرهای کشور اکران می‌شوند.

نایب رییس شورای عالی سینما افزود: بر اساس تصمیماتی که از چند وقت پیش در معاونت‌های مربوطه وزارت ارشاد اجرایی شده است، به‌جای اینکه یک فیلم به طور مثال توقیف شود و به نمایش در نیاید به صورت محدود اجازه نمایش در تهران یا برخی شهرستان ها به آن داده می شود.

حسینی اظهار داشت: اما در برخی شهرستان‌ها این مساله موضوعیت ندارد و بی جهت ممکن است برای خانواده‌ها دغدغه‌ها و دل‌مشغولی‌هایی ایجاد کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع بنا بر تشخیص مسئولان مربوطه بررسی شده و گاهی اوقات اکران محدود برای برخی فیلم‌ها تعیین می‌شود، یعنی به این صورت نیست که مانند گذشته بگوییم فیلم‌ها یا در تمام کشور یا در هیچ جایی اکران نشوند. بجای این که یک فیلم احیانا توقیف شود و به نمایش در نیاید به صورت محدود اجازه نمایش در تهران یا برخی شهرستان‌ها به آن داده می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید