نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد: هر دانشمند روسی ، کره ای و ایرانی که بخواهد به برنامه هسته ای ایران کمک کند در امان نخواهد بود.

خبرگزاری فارس: نامزد ریاست جمهوری آمریکا: هر دانشمندی به برنامه هسته ای ایران کمک کند در امان نیست + فیلم

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر»، “ریک سنتروم” نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواهان در کمپین خود در«کارولینای جنوبی» اظهار داشت: “در مواقعی شاهد بودیم دانشمندان ایرانی که روی برنامه هسته‌ای این کشور کار می‌کردند کشته شدند؛ صادقانه بگویم که این موضوع بسیار کار جالبی است.”

«سنتروم» افزود: “فکر می‌کنم باید پیامی شفاف به دانشمندان روسیه، کره شمالی و ایران بدهیم که اگر بخواهند به برنامه ایران جهت دستیابی به بمب کمک کنند، در امان نخواهند بود.”

* «سنتروم» کیست؟

ریچارد جان ریک سنتروم سناتور اسبق آمریکا از ایالت پنسیلوانیا است. او عضو حزب جمهوری‌خواه است و رئیس مجمع جمهوری‌خواهان سنا، سومین شغل در رهبری یک حزب در سنا، بوده است.

سنتروم به عنوان محافظه‌کاری اجتماعی و مالی شناخته شده است. او به خاطر موضع خود در مورد حمله آمریکا به عراق، امنیت ملی، طراحی هوشمند، مسئله همجنس‌بازان و موضوع «تری شیاوو» شناخته شده است.

نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات سنای آمریکا در سال ۲۰۰۶ با نتیجه ۴۱% به ۵۹% مغلوب «باب کیسی»، نامزد حزب دموکرات شد. این بزرگ‌ترین شکست یک سناتور مشغول به کار از سال ۱۹۸۰ بوده است.

وی  عضو ارشد مرکز «کردارشناسی و سیاست عمومی» در واشنگتن و نویسنده شبکه «فاکس نیوز» است. او اکنون به دنبال ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ است.