فاطمه رهبر نماینده مردم تهران در مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه خانه سینما مرتکب تخلفات عمده‌ای شده است، اظهارداشت: اکثر قریب به اتفاق نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با انحلال خانه سینما موافق بودند.

وی با بیان اینکه خانه سینما در چارچوپ نظام و قانون اساسی حرکت نمی‌کرد، افزود: وظایف خانه سینما باید قانون‌مند شوند و البته اگر مشکلات خانه سینما برطرف شود، مجلس مخالفتی با ادامه فعالیت آن نخواهد داشت.

رهبر در واکنش به اظهارات توکلی مبنی بر انتخاباتی خواندن انحلال خانه سینما، گفت: این نوع قضاوت را نمی‌توان قبول کرد؛ اگر قرار باشد در آستانه‌ هر انتخاباتی دست از اصلاح امور کشید، هیچ اقدامی اصلاحی در کشور نباید انجام شود چراکه همه‌ساله در کشور ما انتخابات برگزار می‌شود.

* احمد توکلی نماینده مردم تهران اخیرا تصریح کرده بود: «اینکه وزارت ارشاد پس از سال‌ها فعالیت این خانه به فکر تعیین تکلیف آن افتاده دو دلیل می‌تواند داشته باشد. یک احتمال این است که جریان خاصی که در دولت هستند و از آن تحت عنوان جریان انحرافی یاد می‌شود ممکن است قصد داشته باشد اقشار مختلف را در آستانه انتخابات دلزده کرده و شرایط مشارکت پایین مردم در انتخابات را فراهم کنند.احتمال دوم این است که قصد دارند خانه سینما به دست وزیر ارشاد منحل شود و سپس رئیس جمهور به شکل ناجی وارد صحنه شود و در راستای مقاصد انتخاباتی خود ابقای خانه سینما را اعلام کند».