رضا رسولی، دبیر نهمین دوره جایزه قلم زرین در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، درباره آخرین اخبار جایزه قلم زرین گفت: داوران این دوره از جشنواره در سه گروه داستان، پژوهش و نقد ادبی و شعر معرفی شدند.
به گفته دبیر این جایزه، پس از معرفی داوران، طی هفته جاری جلسه هماهنگی داوری «نهمین دوره جایزه قلم زرین» را برگزار خواهیم کرد.

رسولی ضمن اشاره به اینکه نهمین دوره از مراسم اهدای جایزه همزمان با روز قلم در چهاردهم تیرماه سال ۱۳۹۱برگزار می‌شود، اظهار داشت: پس از مشخص شدن داوران و سرداوران این جلسه با حضور داوران، نماینده هیات مدیره، سرداوران و بنده پیرامون روند اجرایی، فرم‌های داوری و نحوه ارزیابی آثار تشکیل خواهد شد.

وی عنوان کرد: در بخش داستان، احمد شاکری، سمیرا اصلان‌پور و وجیهه علی اکبر سامانی با سرداوری شاکری به بررسی آثار خواهند پرداخت؛ در بخش پژوهش و نقد ادبی نیز صابر امامی، محسن پرویز و محمدرضا سرشار با سر داوری محسن پرویز به داوری خواهند پرداخت.

دبیر نهمین جایزه قلم زرین به بخش شعر اشاره و عنوان کرد: عباسعلی براتی‌‌پور و حسین اسرافیلی نیز در بخش شعر با سرداوری براتی‌پور در این دوره فعالیت خواهند کرد.