شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۸:۰۴:۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۵

آغاز ثبت نام آزمون دکتری نیمه متمرکز از ۲۵ دیماه

داوطلبان حائز شرایط در اواخر خردادماه ۹۱ به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه معرفی می شوند و در نهایت تا ۲۰ شهریورماه ۹۱ نتایج نهایی اعلام خواهد شد

معاون اجرایی سازمان سنجش و آموزش کشور از آغاز ثبت نام و برگزاری دومین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال ۹۱ خبر داد و گفت: ثبت نام این آزمون از ۲۵ دی ماه ۹۰ آغاز شده و تا دوم بهمن ماه ۹۰ ادامه خواهد داشت.

سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون دکتری نیمه متمرکز ۹۱ در فروردین ماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روز ۲۵ فروردین ماه برگزار می شود که از نظر محتوایی و برگزاری با آزمون سال ۹۰ متفاوت خواهد بود.

وی گفت: تعداد رشته ها ۱۰۸ رشته به ۲۸۰ رشته افزایش یافته است و تعداد مواد امتحانی از ۱۸۸ ماده امتحانی در سال ۹۰ به ۱۵۰۵ مواد آزمونی رسیده است.

معاون سازمان سنجش اظهار داشت: مواد آزمونی از سه بخش عمده آزمون زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی تشکیل شده و دروس تخصصی شامل دروس دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می شود.

وی با اشاره به ضرایب دروس بخش تخصصی یادآور شد: ضرایب دروس در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۱  شامل ضریب زبان یک، ضریب استعداد تحصیلی یک، ضریب دروس مقطع کارشناسی دو و ضریب دروس مقطع کارشناسی ارشد سه است. همچنین استعداد تحصیلی برای گروه های عمده متفاوت خواهد بود.

معاون سازمان سنجش گفت: ثبت نام و خرید کارت اعتباری ثبت نام صرفاً به صورت اینترنتی بوده و پس از مهلت ثبت نام از ۲۵ دی ماه تا ۲ بهمن، استقرار اطلاعات ثبت نامی و مهلت ویرایش اطلاعات در دوره زمانی ۱۰ تا ۱۲ بهمن ماه ۹۰ انجام می گیرد.

وی گفت: دریافت کارت شرکت در آزمون دکتری از ۲۱ فروردین ماه ۹۱ آغاز می شود و تا ۲۴ فروردین ماه ۹۱ ادامه دارد. همچنین پس از برگزاری آزمون در ۲۵ فروردین ماه ۹۱، نتایج اولیه در سوم خرداد ماه ۹۱ اعلام می شود و داوطلبان در محدوده زمانی سوم تا هفتم خردادماه ۹۱ باید انتخاب رشته خود را انجام دهند. داوطلب پس از مشاهده کارنامه می تواند انتخاب رشته کند.

طباطبایی افزود: داوطلبان حائز شرایط در اواخر خردادماه ۹۱ به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه معرفی می شوند و در نهایت تا ۲۰ شهریورماه ۹۱ نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید